Невероятна драма в Будапеща зарадва Лудогорец (видео)

28 ноември 2019 | 21:55 - Обновена
  • копирано
  • 9
Отборите на Ференцварош и Еспаньол направиха драматично 2:2 в мач група “Н” на Лига Европа, което донесе радост в щаба на българския шампион Лудогорец. Унгарците пропуснаха една дузпа, а в 90-ата минуута реализираха нова такава за 2:1. В 96-ата минута “папагалчетата” изравниха след попадение на Сержи Дардер. Така Ференцварош се нуждае от победа на българска земя, за да се класира за сметка на “орлите”. Еспаньол пък запази удивителната си серия. Тимът няма загуба цели 26 мача в Европа (15 срещи през сезон 2006/07 и 11 през този сезон).

Наставникът на барселонския тим Пабло Мачин даде шанс на много свои резервни футболисти. Оскар Мелендо и Кампусано оформиха атаката на “папагалчетата” при схема 3-5-2. Унгарците подредиха 4-2-3-1 с Боли в предни позиции.

Срещата в Будапеща започна с две добри спасявания на вратата на каталунците Диего Лопес - в петата и осмата минути. В 22-ата унгарците стигнаха до попадение. Сигер беше на точното място, за да отбележи, след като преди това топката беше срещнала гредата след изпълнение от пряк свободен удар. В 30-ата Пипа направи впечатляващ рейд и върна назад Мелендо, който насочи в мрежата за 1:1.
В 64-ата Исаел от състава на домакините удари греда. В 77-ата съдията назначи дузпа за унгарския тим. Диего Лопес парира след удара от 11-те метра на Исаел.
Олександър Зубков Олександър Зубков11 Сержи Дардер10 Сержи Дардер
Michal Skvarkaдузпа Michal Skvarka  90' Андер Итураспе  Андер Итураспежълт картон
Eldar Civicчервен картон Eldar Civic  Сержи Дардер  Сержи Дардергол
88' Виктор Кампусано  Виктор Кампусаноизлиза
Сержи Дардер  Сержи Дардервлиза
David Sigerизлиза David Siger  86'
Michal Skvarkaвлиза Michal Skvarka
Franck Boliизлиза Franck Boli  83'
Nikolay Signevichвлиза Nikolay Signevich
81' Оскар Мелендо  Оскар Мелендоизлиза
Джонатан Кайери  Джонатан Кайеривлиза
78' Мохамед Езарфани  Мохамед Езарфанижълт картон
76' Фернандо Калеро  Фернандо Калерожълт картон
Дидак Вила  Дидак Вилажълт картон
69' Естебан Гранеро  Естебан Гранероизлиза
Мохамед Езарфани  Мохамед Езарфанивлиза
Roland Vargaизлиза Roland Varga  61'
Олександър Зубковвлиза Олександър Зубков
43' Луис Лопес  Луис Лопесжълт картон
Абрахам Фримпонгжълт картон Абрахам Фримпонг  35'
31' Оскар Мелендо  Оскар Мелендогол