Експериментален Ман Юнайтед допусна обрат в Казахстан (видео)

28 ноември 2019 | 19:40 - Обновена
Класиралият се за елиминациите на Лига Европа Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 при гостуването си на Астана в мач от група “L”. “Червените дяволи” откриха резултата в десетата минута след хубав шут на Джеси Лингард. В 54-ата Чонг направи огромен пропуск, а само минута по-късно Шомко изравни. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол.

Мениджърът на “червените дяволи” Оле Гунар Солскяер заложи на множество млади момчета, сред които трима абсолютни дебютанти - Леърд, Бернард и Левит. Статистиката на Opta отчете, че това е най-младият състав на Юнайтед в историята на европейски клубен турнир - 22 години и 26 дни. Мейсън Грийнууд застана на върха на атаката, подкрепян от Чонг, Джеси Лингард и Анхел Гомес.

Срещата в Нур-Султан започна с добра възможност пред британците. Грийнууд стреля в петата минута и вратарят Ерик боксира. В осмата Чонг получи на скорост отляво, ала беше блокиран при шута. В десетата капитанът Лингард откри резултата с хубав диагонален удар от 20 метра - 0:1. Английският стрелец получи свободата да отправи отсечен удар, при който вратарят не успя да реагира.
Голът даде самочувствие на младите футболисти на Юнайтед, които често стреляха към вратата на съперника. В 22-ата минута домакините организираха много добра атака. Ротариу беше изведен с разсичащ пас в наказателното поле. Ротариу получи топката на чиста позиция, но от шест метра стреля встрани от вратата. Англичаните заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина предвид превъзходството си.
В 54-ата минута Люк Шоу проби отляво и достави отлична топка за Чонг. Младият халф на гостите от "Олд Трафорд" необяснимо прати топката над гредата. Той не беше обезпокояван от никого, а вратата беше празна. При ответната атака манчестърци получиха гол. Шомко засече топката и я прати в далечния ъгъл. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол. При центриране отдясно топката се отби в гърдите на младия защитник и изненада вратаря - 2:1.
В 74-ата Сигурйонсон пропусна чиста голова ситуация. Защитата на британците се пропука и "десетката" на домакините шутира от въздуха от 15 метра, пращайки кълбото много близо до гредата. Три минути по-късно Анхел Гомес отправи хубав удар, при който стражът на Астана Ерик се намеси много добре. Още минута по-късно вратарят се прояви блестящо след изпълнение на Грийнууд. До края домакините удържаха първите си точки.
Rangelo Jangaвлиза Rangelo Janga
89' Анхел Гомес  Анхел Гомесизлиза
Ethan Galbraith  Ethan Galbraithвлиза
88' Джеси Лингард  Джеси Лингарджълт картон
Sergey Khizhnichenkoизлиза Sergey Khizhnichenko  85'
Yuri Pertsukhвлиза Yuri Pertsukh
84' Джеймс Гарнър  Джеймс Гарнъризлиза
Largie Ramazani  Largie Ramazaniвлиза
Dmitriy Shomkoжълт картон Dmitriy Shomko  83'
Abzal Beysebekovжълт картон Abzal Beysebekov  81'
Yuri Logvinenkoжълт картон Yuri Logvinenko  69'
65' Таит Чонг  Таит Чонгизлиза
D'Mani Bughail-Mello  D'Mani Bughail-Melloвлиза
Di'Shon Bernardавтогол Di'Shon Bernard  62'
59' Dylan Levitt  Dylan Levittжълт картон
Dmitriy Shomkoгол Dmitriy Shomko  55'
Рунар Мар Сигурьонсонжълт картон Рунар Мар Сигурьонсон  39'
10' Джеси Лингард  Джеси Лингардгол