Италия продължи безгрешната си серия и постави нов рекорд

16 ноември 2019 | 00:05 - Обновена
  • копирано
  • 2

Отборът на Италия продължи перфектната си серия в евроквалификациите, като постигна девета победа. Тази вечер "скуадра адзура" разгроми с 3:0 като гост Босна и Херцеговина и записа девета победа в група J.

Италианците си бяха осигурили класирането и преди този мач, но защитиха по перфектен начин репутацията си. В същото време босненците нямаха шансове за нищо, след като по-рано през деня стана ясно, че Финландия си осигурява второто място кръг преди края. Все пак Босна и Херцеговина ще има шанс за участие на Евро 2020, като това минава през участие в баражите през пролетта.

Италия излезе без част от звездите си в Босна, но не остави съмнения в превъзходството си. Франческо Ачерби откри в 21-ата минута, като това бе първи гол за защитника на Лацио с екипа на националния отбор. В 37-ата Лоренцо Инсиние удвои след асистенция на Андреа Белоти. Последваха силни минути за босненците, като Джиджи Донарума отрази удар на Джеко. Малко преди почивката Белоти можеше да направи 3:0, но ударът му беше спасен. Все пак нападателят на Торино се отчете с попадение в 52-ата минута, когато оформи крайния резултат.

Така Италия не просто постигна девети пореден успех в квалификациите, а записа и 10-и победен мач във всички турнири, като подобри рекорд отпреди Втората световна война. За последно "скуадра адзура" имаше девет поредни победи в периода 1938/1939 година, когато начело на тима е бил Виторио Поцо. Рекордът може да бъде продължен в понеделник, когато хората на Роберто Манчини играят у дома срещу Армения в последния си мач от квалификациите.

Мато Яяло Мато Яяло23 Стефан Ел-Шаарауи22 Стефан Ел-Шаарауи
88' Джанлуиджи Донарума  Джанлуиджи Донарумаизлиза
Пиерлуиджи Голини  Пиерлуиджи Голинивлиза
86' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниеизлиза
Gaetano Castrovilli  Gaetano Castrovilliвлиза
Adnan Kovacevicжълт картон Adnan Kovacevic  79'
Миралем Пяничизлиза Миралем Пянич  77'
Мато Яяловлиза Мато Яяло
75' Федерико Бернардески  Федерико Бернардескиизлиза
Стефан Ел-Шаарауи  Стефан Ел-Шаарауивлиза
65' Леонардо Бонучи  Леонардо Бонучижълт картон
Един Вискаизлиза Един Виска  61'
Армин Ходжичвлиза Армин Ходжич
Мохамед Бешичизлиза Мохамед Бешич
Elvis Saricвлиза Elvis Saric
52' Андреа Белоти  Андреа Белотигол
37' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниегол
25' Федерико Бернардески  Федерико Бернардескижълт картон
21' Франческо Ачерби  Франческо Ачербигол