Шоу на Мунир и Дабур прати Севиля на 1/16-финал (видео)

07 ноември 2019 | 21:57 - Обновена
  • копирано
  • 0
Севиля постигна гръмка победа с 5:2 в гостуването си на Дюделанж в Люксембург от 4-ия кръг на група "А" на Лига Европа. Петкратният носител на трофея навлиза във все по-добра форма и с този успех си гарантира класиране на 1/16-финалите в турнира. Въпреки лошите условия за игра, испанците изнесоха истинска футболна лекция на своя съперник, а главни действащи лица в мача бяха Мунир Ел Хадади (28, 33, 67), който се отчете с хеттрик и Мунас Дабур 18, 36), който вкара другите два гола за своя тим. В края Синани (69,80) направи загубата на домакините по-почетна с два гола на сметката си.

Севиля реши всичко още през първото полувреме. В 18-ата минута гостите организираха бърза контраатака, завършена от Дабур за 0:1.

В 28-ата минута Мунир удвои преднината на своя тим. Рони Лопес бе изведен в наказателното поле и пусна удпоредно на голлинията, а Ел Хадади само чукна топката във вратата.

В 33-ата минута резултатът стана класически след страхотно изпълнение от фаул на Мунир.

Три минути по-късно падна и нов гол за испанците. Нолито навърза двама в наказателното поле и остави топката за Дабур, който я вкара във вратата за 0:4.

В 67-ата минута Мунир оформи своя хеттрик в мача, копвайки елегантно топката над вратаря за 0:5.

В края андалусийци леко се отпуснаха и позволиха на съперника да върне два гола. Първо в 69-ата минута Бушуари центрира отдясно и Синани отблизо засече за 1:5. След това в 80-ата минута Берние направи страхотен пробив и подаде за Синани, за когото остана да вкара за крайното 2:5.

Така Севиля събра актив от 12 точки и държи първото място в класирането, като със сигурност ще играе на елиминациите. Дюделанж падна до последната 4-а позиция с 3 спечелени точки.

Danel Sinaniгол Danel Sinani  69'
67' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададигол
61' Жоан Жордан  Жоан Жорданизлиза
Фернандо  Фернандовлиза
56' Жоан Жордан  Жоан Жорданжълт картон
51' Hoлитo  Hoлитoизлиза
Bertino Barbosaвлиза Bertino Barbosa
36' Мунас Дабур  Мунас Дабургол
33' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададигол
Kobe Coolsжълт картон Kobe Cools  32'
27' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададигол
17' Мунас Дабур  Мунас Дабургол