Краснодар за втори път удари Трабзонспор (видео)

07 ноември 2019 | 21:47 - Обновена
  • копирано
  • 0

Краснодар остава в борбата за класиране за директните елиминации в Лига Европа. Руският тим победи с 3:1 Трабзонспор и събра 6 точки, колкото има и вторият в група "С" Хетафе. Лидер с 10 точки е Базел, а Трабзонспор остана на дъното с едва 1 точка.

Домакините решиха нещата в своя полза още до почивката. Първо Серкан Асан си вкара автогол след удар на Мануел Фернандеш в 27-ата минута, а малко по-късно португалецът отново се оказа в прегръдките на съотборниците си. 3:0 направи резервата Иван Игнатиев, а в самия край Антъни Нуакаеме върна един гол.

След като стартира с две загуби, Краснодар спечели в Трабзон с 2:0, а днес постигна успех срещу турския тим и на своя стадион. "Биковете" направиха отлично първо полувреме, в което създадоха много голови положения. Резултата беше открит след подаване на Кристофер Олсон към Мануел Фернандеш и негов силен удар, който се отклони от крака на Асан и заблуди вратаря Абдурахим Дорсун.

Второто попадение беше истинска наслада за окото. Ари подаде с пета на Магомед-Шапи Сулейманов, който насочи топката към непокрития Фернандеш. Португалецът само продължи пътя на кълбото с пета и то спря в мрежата.

След почивката Краснодар нямаше никакви проблеми да удържи преднината си. В третата минута на добавеното време Игнатиев беше оставен на далечната греда и спокойно вкара за 3:0, а в ответната атака Нуакаеме реализира почетното попадение за Трабзонспор.

В следващия кръг Краснодар, който записа първа домакинска победа в ЛЕ от 6 мача, ще приеме Базел, а Трабзонспор ще е домакин на Хетафе.

Сергей Петров Сергей Петров98 Маджид Хосейни5 Маджид Хосейни
Александър Мартинович Александър Мартинович4 Гастон Матиас Кампи22 Гастон Матиас Кампи
Иван Игнатиевгол Иван Игнатиев  90' Anthony Nwakaeme  Anthony Nwakaemeгол
87' Камил Чьорекчъ  Камил Чьорекчъизлиза
Юсуф Сари  Юсуф Саривлиза
Кристофер Олсонизлиза Кристофер Олсон  77'
Руслан Камболоввлиза Руслан Камболов
72' Muhammet Akpinar  Muhammet Akpinarизлиза
Александър Сьорлот  Александър Сьорлотвлиза
Ариизлиза Ари  66'
Иван Игнатиеввлиза Иван Игнатиев
65' Донис Авдияй  Донис Авдияйизлиза
Anthony Nwakaeme  Anthony Nwakaemeвлиза
64' Гастон Матиас Кампи  Гастон Матиас Кампижълт картон
Мануел Фернандешизлиза Мануел Фернандеш  63' Донис Авдияй  Донис Авдияйжълт картон