След силен мач и три гола Ман Юнайтед се класира за елиминациите на Лига Европа (видео)

07 ноември 2019 | 23:53 - Обновена
  • копирано
  • 6
Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си двубои от началото на сезона и заслужено победи с 3:0 Партизан на "Олд Трафорд", благодарение на което си подсигури класиране за елиминационната фаза на Лига Европа. Това бе най-изразителният успех на "червените дяволи" в Група L, които до този мач бяха отбелязали два гола в първите си три срещи. Партизан пък не успя да направи нищо в офанзивен план и вече доста дискредитира шансовете си да продължи напред. Мейсън Грийнууд (21'), Антони Марсиал (33') и Маркъс Рашфорд (49') се разписаха, като последният пропусна още 4-5 много чисти положения.

Оле Гунар Солскяер беше направил четири промени в сравнение с мача с Борнемут през уикенда. Маркос Рохо замени контузения Виктор Линдельоф в центъра на отбраната. Серхио Ромеро стартира на вратата, а Мейсън Грийнууд и Хуан Мата започнаха за сметка на Даниел Джеймс и Андреса Перейра.

"Червените дяволи" изиграха силно първо полувреме и можеха да разгромят своя съперник до почивката. Маркъс Рашфорд обаче пропусна три страхотни възможности. Първо, в седмата минута английският национал получи чудесен пас от Уан-Бисака, но от шест метра не намери вратата. Две минути след това Стойкович спаси шут на нападателя, а в 15-ата Рашфорд засече на далечната греда добро центриране на Уан-Бисака, но ударът му от въздуха премина над вратата. Мейсън Грийнууд обаче направи това, което не успя Рашфорд. В 22-рата минута 18-годишният талант получи добро подаване именно от Рашфорд и завърши с хладнокръвен изстрел с левия крак - 1:0.

В 33-тата минута Юнайтед удвои. Грийнууд направи всичко възможно да пресече опит за изчистване на Урошевич. Марсиал се пребори за топката на границата на наказателното поле, след което елегантно преодоля двама бранители и търкулна топката в ъгъла за 2:0. До почивката Рашфорд пропусна още един шанс, но четири минути след подновяването на играта нападателят най-сетне се разписа. Йънг обработи с едно докосване хубав диагонален пас на Мата и пусна топката на пътя на Рашфорд, който със силен удар с левия крак направи 3:0. В следващите минути две добри намеси на Владимир Стойкович лишиха "червените дяволи" от още по-изразителен успех, спасявайки удари на Рашфорд и Фред. След това двубоят на практика се доиграваше и интересните възможности липсваха.

Джеси Лингард Джеси Лингард14 Зоран Тошич7 Зоран Тошич
85' Умар Садик  Умар Садикизлиза
Джордже Иванович  Джордже Ивановичвлиза
Скот Мактоминейизлиза Скот Мактоминей  75'
Джеси Лингардвлиза Джеси Лингард
Ашли Йънгжълт картон Ашли Йънг  71'
69' Такума Асано  Такума Асаноизлиза
Filip Stevanovic  Filip Stevanovicвлиза
Маркъс Рашфордизлиза Маркъс Рашфорд  67'
Андреас Перейравлиза Андреас Перейра
Фредизлиза Фред  63'
Джеймс Гарнървлиза Джеймс Гарнър
60' Бибрас Натхо  Бибрас Натхоизлиза
Зоран Тошич  Зоран Тошичвлиза
58' Strahinja Pavlovic  Strahinja Pavlovicжълт картон
Маркъс Рашфордгол Маркъс Рашфорд  49'
Антони Марсиалгол Антони Марсиал  33'
32' Бибрас Натхо  Бибрас Натхожълт картон