Стандард удари Айнтрахт в края (видео)

07 ноември 2019 | 21:51 - Обновена
  • копирано
  • 2
Стандард стигна до важна победа с 2:1 срещу Айнтрахт и увеличи шансовете си за класиране за следващата фаза на Лига Европа. Влезлият като резерва Максим Лестиен се превърна в герой за белгийците, след като отбеляза победния гол в 94-ата минута. Всички попадения в срещата паднаха след почивката. Ванхейсден откри резултата в полза на домакините, а Костич изравни.

С тази победа Стандард се изравни по точки с Айнтрахт, като двата отбора се борят за второто място в групата.

Двата отбора започнаха с идея да атакуват, но рядко стигаха до реална опасност. В 10-ата минута удар на Андре Силва не затрудни вратаря на домакините. Следващата ситуация отново се откри пред португалеца, но той стреля неточно. Пасиенсиа не се възползва от добра възможност в 22-ата минута.

Айнтрахт имаше предимство, но след половин час игра вратарят на гостите Рьоноу трябваше да се намесва след удар на Чимирот. В 34-ата минута германците бяха много близо до откриване на резултата. Отлична бърза атака на гостите бе завършена с удар с глава на Силва, но топката се удари в гредата. Малко преди почивката Стандард можеше да открие резултата, но след удара на Коп топката мина встрани от вратата.

През второто полувреме белгийците взеха инициативата, като бранителят Ванхойсден бе в центъра на събитията, но пред вратата на съперника. Първо той стреля от границата на наказателното поле, но топката отиде в ръцете на Рьоноу, а в 56-ата минута откри резултата. Защитникът се разписа с глава след ъглов удар.

Тимът от Франкфурт се изнесе леко напред в търсене на изравняването, но това остави повече пространства отзад. Емонд пропусна възможност да удвои аванс на домакините. Германците получиха отлична възможност за изравняване, след като Лаифис събори Камада на границата на наказателното поле. От отсъдения фаул Костич стреля ниско, изненада вратаря и изравни резултата. В края се разви драмата, като Костич пропусна отлична възможност да изведе Айнтрахт напред, а секунди по-късно влезлият като резерва Лестиен донесе победата на белгийците.

Максим Лестиенгол Максим Лестиен  90'
89' Дани да Коща  Дани да Кощаизлиза
Тимъти Чандлър  Тимъти Чандлървлиза
Рено Емонджълт картон Рено Емонд  88'
Мехди Карсела Гонзалесизлиза Мехди Карсела Гонзалес  81'
Максим Лестиенвлиза Максим Лестиен
Дуйе Чопизлиза Дуйе Чоп
Оби Оларевлиза Оби Оларе
Selim Amallahизлиза Selim Amallah  73' Гонсало Пасиенсия  Гонсало Пасиенсияизлиза
Пол-Жозе М'Покувлиза Пол-Жозе М'Поку  Бас Дост  Бас Доствлиза
Gojko Cimirotжълт картон Gojko Cimirot  71'
65' Филип Костич  Филип Костичгол
Konstantinos Laifisжълт картон Konstantinos Laifis  64'
62' Андре Силва  Андре Силваизлиза
Дайчи Камада  Дайчи Камадавлиза
Zinho Vanheusdenгол Zinho Vanheusden  56'
Selim Amallahжълт картон Selim Amallah  54'
38' Джибрил Соу  Джибрил Соужълт картон