Арсенал уцели вратата само веднъж и едва не загуби (видео)

06 ноември 2019 | 19:43 - Обновена
  • копирано
  • 3
За пореден път Арсенал се представи слабо и едва не загуби при гостуването си на Витория (Гимараеш) в изтеглена среща от група “F” на Лига Европа. Срещата завърши 1:1, с което лондончани нямат победа вече в четвърти пореден мач във всички турнири. Тази вечер играчите на Унай Емери имаха само един удар във вратата и го реализираха - в 80-ата минута чрез Шкодран Мустафи. Португалците обаче заслужено изравниха в добавеното време след феноменална странична ножица на Бруно Дуарте. Секунди по-късно гредата спаси Арсенал, а същото се беше случило и в началото на мача.

В крайна сметка Арсенал продължа да е начело в групата си с 10 точки и е фаворит да продължи напред. Витория е последен с 1 пункт. В другия двубой от групата утре Стандард (Лиеж) приема Айнтрахт (Франкфурт).

Мачът в Гимараеш беше изместен за днес по желание на властите в португалския град, тъй като утре вечер в района ще играе и Брага, а два мача на толкова близко разстояние (oколо 20 км) щяло да доведе до проблеми с трафика.
Преди две седмици португалците измъчиха финалиста от миналия сезон, след като до 80-ата минута на “Емиратс” водеха с 2:1. В крайна сметка Арсенал обърна до 3:2. Това обаче се оказава и единственият успех на лондончани в последните им шест двубоя изобщо.

За днешната среща Унай Емери направи цели осем промени в сравнение с последния си стартов състав. Младият бразилец Габриел Мартинели беше титуляр и в предни позиции действаше с Никола Пепе и Букайо Сака. Капитанската лента беше на ръката на Роб Холдинг. Разжалваният капитан Гранит Джака остана извън групата, както и още Пиер-Емерик Обамеянг, Давид Луис, Месут Йозил и др.

В стартовите 11 на Витория имаше 8 чужденци.
Двубоят започна двуостро, за което помогна и изсипващият се дъжд. В 8-ата минута Пепе от домакините нацели страничната греда на вратата на Арсенал.
Играчите в бяло по-добре се адаптираха и в 19-ата минута отново се разминаха с попадение. Тогава защитникът Едмонд Тапсоба се включи в атака при статично положение и засече с глава, но Мартинес отрази.
След това гостите изнесоха играта напред и в 23-ата минута бяха много близо до гола. Тогава Роб Холдинг пропусна с глава от 3-4 метра. Това обаче се оказа единственото им положение аз първото полувреме.
Три минути по-късно англичаните пак извадиха късмет, след като фалциран изстрел на Давидсон мина край гредата в аут.
Второто полувреме започна с пореден шанс за тима на Витория, като този път Едуардс напредна отдясно, но не успя да центрира добре.
Нищо съществено в играта на Арсенал не се променяше и Емери започна да губи търпение. В 65-ата той вкара Александре Лаказет с надеждата да засили атаката.
На стадиона заваля нова порция силен дъжд, а и силите на домакините свършиха. Постепенно лондончани натиснаха и създадоха няколко опасности.
Така дойде и 80-ата минута, когато Пепе центрира от фал и Мустафи се разписа с глава - 1:0 за Арсенал.
Играчите на Витория пропуснаха отличен шанс в 90-ата, когато техен играч шутира над гредата от десетина метра. Това обаче не беше фатално, защото в началото на добавеното време Бруно Дуарте изравни с впечатляваща странична ножица.

Веднага след това пък Мустафи за малко да си вкара автогол, след като неволно отклони топката към собствената си врата и кълбото се отби в гредата.

Ж. Дъглас Ж. Дъглас1 Емилиано Мартинес26 Емилиано Мартинес
Виктор Уго Гарсия Ернандес Виктор Уго Гарсия Ернандес15 Шкодран Мустафи20 Шкодран Мустафи
Фредерико Венансио Фредерико Венансио3 Сократис Папастатопулос5 Сократис Папастатопулос
Лео Бонатинивлиза Лео Бонатини
81' Шкодран Мустафи  Шкодран Мустафигол
78' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Лукас Торейра  Лукас Торейравлиза
Davidsonизлиза Davidson  68'
Рочинявлиза Рочиня
66' Роб Холдинг  Роб Холдингжълт картон
65' Букайо Сака  Букайо Сакаизлиза
Александре Лаказет  Александре Лаказетвлиза
Pepeизлиза Pepe  61'
Denis Pohaвлиза Denis Poha
54' Дани Себайос  Дани Себайосизлиза
Матео Гендузи  Матео Гендузивлиза
Rafaжълт картон Rafa  33'
19' Шкодран Мустафи  Шкодран Мустафижълт картон