Грубияните от Базел излъгаха Хетафе (видео)

24 октомври 2019 | 23:53 - Обновена
  • копирано
  • 2
Базел е новият водач в група "С" на Лига Европа. Швейцарският тим постигна победа с 1:0 като гост на Хетафе и измести отбора от мадридското предградие от върха в класирането. Гола вкара Фабиан Фрай в 18-ата минута след груба грешка на Джене. Гостите играха изключително грубо и получиха 8 жълти и един червен картон. Хетафе имаше числено предимство в последния четвърт час, но не съумя поне да изравни.

Съперниците не се бяха срещали никога преди, но в скромната си история в евротурнирите Хетафе е отпадал от Йънг Бойс през сезон 2010/11. Базел пък не може да се похвали с добър баланс срещу испански тимове - 2 победи 5 равенства и цели 11 загуби пред днешния мач. Нещо повече - при последните си три визити в Испания швейцарският гранд беше инкасирал внушителните 15 гола.

Старши треньорът на Хетафе Пепе Бордалас заложи на дуото Хорхе Молина и Анхел Родригес в атака, подкрепяни по фланговете от Кенеди и Франсиско Портийо. Двойка вътрешни халфове бяха Файсал Фажир и Неманя Максимович.

На вратата на домакините застана Леандро Чичисола, а карето в отбрана оформиха Алан Ниом, Раул Гарсия, Бруно Гонсалес и Джене.
Кемал Адеми, беше единственият чист нападател в стартовия състав на Базел. Зад него действаха Валентин Щокер, Лука Зуфи и Кевин Буа, а с по-дефанзивни функции в халфовата линия бяха натоварени Таулант Джака и Фабиан Фрай.

Наставникът на гостите Марсел Колер остави на пейката Блас Риверос, Афимико Пулулу, Едон Жегрова и Йозеф Пукай.
Срещата на "Колисеум Алфонсо Перес" започна равностойно и без опасни атаки към двете врати. В 10-ата минута швейцарската защита сбърка, но Анхел Родригес стреля в гредата. Гостите отговориха с удар на Адеми, а след четвърт час игра Бруно Гонсалес се контузи и вместо него влезе Леандро Кабрера.

Проблемите за домакините станаха по-сериозни в 18-ата минута. Джене се подхлъзна и Раул Петрета открадна топката, напредна и подаде на свободния Фрай, а той хладнокръвно откри резултата.
Футболистите на Хетафе реагираха като ужилени и обградиха вратата на гостите. След центриране от лявото крило Анхел Родригес засече с глава, но топката мина на сантиметри от целта. Не след дълго нападателят на домакините отново излезе на стрелкова позиция, но Джордже Николич изби с крак.

Кенеди също пропусна положение за испанския тим, който изцяло доминираше. След 30-ата минута играчите на Базел започнаха с грубостите и не спряха до самия край на двубоя.
Хетафе вдигна темпото в началото на втората част, но все нещо не достигаше на момчетата на Бордалас, за да стигнат до изравнително попадение. Марк Кукурея и Джейсън трябваше да внесат свежест в атаките на домакините, но те завършваха или с центрирания, или с неточни далечни удари.

В 65-ата минута гостите имаха 8 жълти картона, а в 74-ата най-после получиха и червен. Изгоненият беше Кевин Буа, но това с нищо не промени картината на терена, защото швейцарците продължаваха да са все така прибрани около наказателното си поле и да не дават много шансове на Хетафе.
В 88-ата минута топката се озова в мрежата на Базел, но голът правилно беше отменен заради засада. Реферът Жером Брисар даде само 3 добавени минути, въпреки многото спирания на играта. Хетафе не направи нищо, а гостите имаха право на още две смени, които им помогнаха да забавят времето и да си гарантират победата.

Испанският тим ще има възможност вземе реванш на 7 ноември, когато ще гостува в Швейцария.

Марк Кукурея Марк Кукурея15
Анхел Родригесжълт картон Анхел Родригес  90' Валентин Щокер  Валентин Щокеризлиза
Афимико Пулулу  Афимико Пулулувлиза
74' Кевин Буа  Кевин Буачервен картон
Хорхе Молинаизлиза Хорхе Молина  70'
Марк Кукуреявлиза Марк Кукурея
69' Kemal Ademi  Kemal Ademiизлиза
Arthur  Arthurвлиза
65' Фабиан Фрай  Фабиан Фрайжълт картон
60' Djordje Nikolic  Djordje Nikolicжълт картон
Франсиско Портийоизлиза Франсиско Портийо  57'
Джейсънвлиза Джейсън
56' Omar Alderete  Omar Aldereteжълт картон
Франсиско Портийожълт картон Франсиско Портийо  54' Кевин Буа  Кевин Буажълт картон
51' Лука Зуфи  Лука Зуфижълт картон
Кенедижълт картон Кенеди  45'
39' Таулант Джака  Таулант Джакажълт картон
35' Валентин Щокер  Валентин Щокержълт картон
29' Eray Cumart  Eray Cumartжълт картон
18' Фабиан Фрай  Фабиан Фрайгол