И Ференцварош удари ЦСКА (М), един конкурент по-малко за Лудогорец (видео)

24 октомври 2019 | 21:55 - Обновена
  • копирано
  • 2
Руският гранд ЦСКА (Москва) на практика се прости с надеждите си да продължи напред в Лига Европа. В мач от група "Н" на турнира, в която е и Лудогорец, "армейците" отстъпиха с 0:1 у дома на Ференцварош и останаха последните в класирането без нито една точка. Унгарците пък се върнаха в битката за едно от двете челни места. Те имат 4 точки и са на трета позиция. Лидер след победата си с 1:0 в Разград е Еспаньол (7 т.), а Лудогорец е втори с 6 точки.

Роланд Варга вкара гола за Ференцварош в 86-ата минута след асистенция на Олександър Зубков. Гостите имаха голяма доза късмет, защото през цялото време се защитаваха, но измъкнаха победата при една от малкото си атаки.

След две загуби в първите си два мача и голова разлика минус 6, ЦСКА нямаше право на грешка срещу унгарския шампион. Освен това, "армейците" искаха да вземат реванш от Фради за отпадането с дузпи в КНК през сезон 1994/95. Мачът днес беше наблюдаван от ММА звездата Конър Макгрегър.

Старши треньорът на домакините Виктор Гончаренко промени схемата на игра и заложи на двама нападатели в лицето на Фьодор Чалов и Арнор Сигурдсон, а близо до тях действаха Никола Влашич и Иван Обляков. Наставникът на Ференцварош Серхий Ребров подреди своя тим в 4-4-3, с Токмак Нгуен, Франк Боли и Зубков в атака.
Двубоят започна с натиск на ЦСКА и далечни изстрели на Марио Фернандес и Обляков, които обаче не попаднаха в очертанията на вратата, пазена от Денес Дибуш. В 15-ата минута стражът на гостите направи важно спасяване след нов шут на Обляков.

Ференцварош имаше шанс да излезе напред в резултата в 18-ата минута, когато Нгуен се откъсна сам срещу Игор Акинфеев, но прати топката в аут. Последваха нови силни минути за ЦСКА и няколко сериозни пропуска на руснаците. Дибуш беше непробиваем, включително и след удар на останалия очи в очи с него Хьордур Магнусон.
И през второто полувреме картината на "ВЕБ Арена" не се промени. Гончаренко усили халфовата линия с включването на Кристиян Бистрович, но домакините продължаваха да пропиляват с лека ръка всяко положение, което създаваха. Отново Влашич и Обляков имаха изобилие от възможности да преодолеят Дибуш, но стражът на Ференцварош беше като стена.

В 86-ата минута Фради организира контра, при която Зубков не можа да матира Акинфеев, но топката се върна в него. Последва пас на украинеца към резервата Варга, който нямаше как да сбърка на празна врата - 0:1.

Яка Бийол Яка Бийол29 Roland Varga97 Roland Varga
Хьордур Магнусонжълт картон Хьордур Магнусон  90' Игор Каратин  Игор Каратинжълт картон
Danilo Ignatenko  Danilo Ignatenkoжълт картон
89' Олександър Зубков  Олександър Зубковизлиза
Лаша Двали  Лаша Дваливлиза
86' Roland Varga  Roland Vargaгол
84' Tokmac Chol Nguen  Tokmac Chol Nguenизлиза
Roland Varga  Roland Vargaвлиза
Арнор Сигурдсонизлиза Арнор Сигурдсон  80'
Яка Бийолвлиза Яка Бийол
Кристиян Бистровичжълт картон Кристиян Бистрович  78'
Илзат Ахметовизлиза Илзат Ахметов  75'
Лукас Сантосвлиза Лукас Сантос
74' David Siger  David Sigerжълт картон
72' Franck Boli  Franck Boliизлиза