Младоците на Арсенал се развихриха (видео)

03 октомври 2019 | 23:48 - Обновена
  • копирано
  • 3
Арсенал постигна втора убедителна победа в груповата фаза на Лига Европа. Лондончани разбиха белгийския Стандард Лиеж с 4:0 на “Емиратс”, като успехът им можеше и да е по-изразителен. Те стигнаха до тази победа, въпреки че Унай Емери даде шанс за изява на някои от младите футболисти, които оправдаха доверието. 18-годишният Габриел Мартинели отбеляза първите два гола, а Джо Уилок направи резултата 3:0 още в 22-ата минута. Дани Себайос се разписа през второто полувреме, когато лондончани пропуснаха още доста възможности.

След шестата си поредна домакинска победа в евротурнирите Арсенал е едноличен водач в група F с пълен актив от шест точки. В следващите срещи на тима му предстоят два двубоя с португалския Витория Гимараеш.

Арсенал започна вихрено от първата минута, а 18-годишният бразилец Габриел Мартинели даде солиден аванс на лондончани в рамките на 3 минути, когато се разписа на два пъти.

Привлеченият през лятото футболист първо вкара с глава след центриране на Тиърни, а след това с красив удар в далечния ъгъл и в 16-ата минута тимът на Унай Емери вече водеше с 2:0. Мартинели пристигна от Итуано за 6 милиона паунда, а това е вторият мач, в който започва като титуляр. Преди седмица това се случи за първи път и той вкара два гола на Нотингам в Купата на Лигата. "Артилеристите" продължиха с атаките и в 21-ата минута Джо Уилок направи резултата класически. Удар на Нелсон бе блокиран, но топката стигна до Уилок, който я насочи към мрежата.

"Топчиите" имаха тотален контрол, въпреки че и гостите стигнаха до 2-3 ситуации пред вратата на домакините. Мартинели на няколко пъти се размина с хеттрик, като на два пъти не успя да реализира трети гол в началото на втората част. Бразилецът обаче се отчете с асистенция за четвъртия гол на Арсенал. Той намери прекрасно Дани Себайос, а испанецът вкара първия си гол за клуба.

Последваха още пропуски от страна на домакините, въпреки че Емери пусна в игра и някои от основните си играчи, като Пиер-Емерик Обамеянг и Никола Пепе.

4-5-1
Емилиано Мартинес Емилиано Мартинес26 Ваня Милинкович-Савич30 Ваня Милинкович-Савич
Джоузеф Уилок Джоузеф Уилок28 Gojko Cimirot8 Gojko Cimirot
Ейнсли Мейтланд-Найлс Ейнсли Мейтланд-Найлс15 Александър Болевич18 Александър Болевич
Габриел Мартинели Габриел Мартинели35 Максим Лестиен22 Максим Лестиен
Рийс Нелсън Рийс Нелсън24 Рено Емонд9 Рено Емонд
Матео Гендузи Матео Гендузи29 Selim Amallah19 Selim Amallah
Никола Пепе Никола Пепе19 Фелипе Авенати25 Фелипе Авенати
Пиер-Емерик Обамеянг Пиер-Емерик Обамеянг14 Мехди Карсела Гонзалес10 Мехди Карсела Гонзалес
Ектор Белеринжълт картон Ектор Белерин  86' Mergim Vojvoda  Mergim Vojvodaжълт картон
Рийс Нелсънизлиза Рийс Нелсън  79' Максим Лестиен  Максим Лестиенизлиза
Пиер-Емерик Обамеянгвлиза Пиер-Емерик Обамеянг  Selim Amallah  Selim Amallahвлиза
Джоузеф Уилокизлиза Джоузеф Уилок  74'
Матео Гендузивлиза Матео Гендузи
73' Рено Емонд  Рено Емондизлиза
Фелипе Авенати  Фелипе Авенативлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлсизлиза Ейнсли Мейтланд-Найлс  66'
Никола Пепевлиза Никола Пепе
58' Александър Болевич  Александър Болевичизлиза
Мехди Карсела Гонзалес  Мехди Карсела Гонзалесвлиза
Дани Себайосгол Дани Себайос  57'
41' Пол-Жозе М'Поку  Пол-Жозе М'Покужълт картон