Волфсбергер не се даде на Рома (видео)

03 октомври 2019 | 21:44 - Обновена
Отборите на Волфсбергер и Рома направиха 1:1 в среща от група J на Лига Европа. Спинацола откри за гостите от Италия в 27-ата минута, а Линдъл изравни в 51-ата. И двата тима водят в групата с по четири точки.

Австрийците излязоха в схема 4-4-2 с Шон Вайсман и Андерсон Ниангбо в атака. Никола Калинич поведе нападението на римляните в схема 4-2-3-1.
В 22-ата минута Рицмайер насочи коварно с глава към далечния ъгъл. Вратарят на италианците Миранте се ориентира и изби. Пет минути по-късно “вълците” откриха по куриозен начин. Спинацола беше напокрит на втора греда след корнер, стреля с глава, топката се отклони от тялото на съперник, след което отново се удари в главата на Спинацола. Двама-трима се разминаха пред голлинията и тя тупна и попадна в мрежата - 0:1.
В 50-ата Дзаниоло шутира от 18 метра по земя и затрудни вратаря на съперника. Минута по-късно австрийският тим успя да изравни след зрелищно попадение. Гостите загубиха пред наказателното си поле и Линдъл шутира в далечния горен ъгъл от около 23 метра - 1:1.
В другия мач от групата Истанбул Башакшекир и Борусия (Мьонхенгладбах) също направиха 1:1, като двата тима прибавиха първи точки. Един Виска откри за домакините в 55-ата минута, а Патрик Херман изравни в 90-ата. Голът за турския тим падна след извеждащ пас зад защитата и гол на Виска лице в лице с вратаря. Херман пък изравни, оказал се на точната позиция, след като първо топката се отклони от напречната греда.
Alexander Schmidt Alexander Schmidt13 Mirko Antonucci48 Mirko Antonucci
Кристофер Верницниг Кристофер Верницниг24 Александър Коларов11 Александър Коларов
Марк Андре Шмербок Марк Андре Шмербок34 Жордан Верету21 Жордан Верету
Марсел Ритцмайеризлиза Марсел Ритцмайер  90'
Кристофер Верницнигвлиза Кристофер Верницниг
Михаел Лиендлизлиза Михаел Лиендл  88'
Марк Андре Шмербоквлиза Марк Андре Шмербок
84' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертжълт картон
82' Браян Кристанте  Браян Кристантеизлиза
Жордан Верету  Жордан Веретувлиза
Shon Weissmanизлиза Shon Weissman  81'
Alexander Schmidtвлиза Alexander Schmidt
80' Леонардо Спинацола  Леонардо Спинацолаизлиза
Александър Коларов  Александър Колароввлиза
77' Хавиер Пасторе  Хавиер Пастореизлиза
Mirko Antonucci  Mirko Antonucciвлиза
67' Амаду Диавара  Амаду Диаваражълт картон
54' Николо Дзаниоло  Николо Дзаниоложълт картон
Михаел Лиендлгол Михаел Лиендл  51'
32' Браян Кристанте  Браян Кристантежълт картон
27' Леонардо Спинацола  Леонардо Спинацолагол