Младок влезе в историята на Юнайтед с победен гол

19 септември 2019 | 23:49 - Обновена
  • копирано
  • 5
17-годишният Мейсън Грийнууд се превърна в най-младият голмайстор на Манчестър Юнайтед в евротурнирите. Той реализира единствения гол за победата на “червените дяволи” срещу Астана. Успехът на англичаните с 1:0 бе в мач от група L на Лига Европа. В другия мач от групата Партизан и АЗ Алкмаар завършиха 2:2 в Сърбия.

"Червените дяволи" започнаха вихрено и още в третата минута удариха греда. След страхотен удар от дистанция на Фред топката се отби от горния стълб. Един от малкото основни играчи на англичаните на терена Маркъс Рашфорд накара вратаря на гостите да направи отлично спасяване в 13-ата минута. Малко по-късно той направи двойно с Грийнууд, който стреля встрани от вратата.

Рашфорд пропусна великолепна възможност да открие резултата в 21-ата минута. Тогава той бе изведен от Рохо сам срещу вратаря, но Ненад Ерик успя да отрази удара. Постепенно темпото спадна и положенията станаха рядкост. Ман Юнайтед имаше голям превес по отношение владеенето на топката, но гостите успяваха да неутрализират опитите на тима на Солскяер да атакува.

След почивката домакините правеха някакви опити да стигнат до гол, но идеите не бяха много и те трудно създаваха положения. Фред и Рашфорд пробваха да изненадат вратаря на Астана от фаул, но техните опити не бяха успешни. Тимът от Казахстан рядко играеше с топката, но в 62-ата минута можеше да поведе. Тогава Томасов проби отдясно и центрира отлично към далечната греда, където Ротариу не успя да стигне до топката, но ситуацията бе предупреждение за Юнайтед.

Играчите на Солскяер започваха да се изнервят, а мениджърът реши да промени нещо. Той пусна в игра Лингард и Мата, а в 73-ата минута така чаканият гол на “Олд Трафорд“ дойде. 17-годишният Мейсън Грийнууд отбеляза първия си гол за клуба във втория си мач, в който излиза като титуляр. Той получи топката отдясно в наказателното поле, финтира и стреля през краката на вратаря. С това попадение Грийнууд стана най-младият играч на клуба с гол в евротурнирите.

МАН ЮНАЙТЕД - АСТАНА 1:0
1:0 - Грийнууд (73)

СТАТИСТИКА

В другия мач от групата Партизан изпусна АЗ Алкмаар. Холандците поведоха рано, но в 27-ата минута остаха с човек по-малко, след като Свенсон получи червен картон. Домакините от Партизан успяха да обърнат мача. Начо изравни от дузпа, а след това се разписа още веднъж за 2:1 след час игра. Пет минути по-късно обаче Боадо изравни и след това запази резултата за крайното 2:2.

Фреджълт картон Фред  85'
82' Дорин Ротариу  Дорин Ротариуизлиза
Хуан Матавлиза Хуан Мата
46' Roman Murtazayev  Roman Murtazayevизлиза