Арсенал с убедителна победа във Франкфурт (видео)

19 септември 2019 | 21:47 - Обновена
  • копирано
  • 4
Арсенал стартира участието си в Лига Европа с убедителна победа с 3:0 срещу миналогодишния полуфиналист Айнтрахт (Франкфурт) в среща от група F. Резултатът не отговаря на представянето на двата отбора, но лондончани бяха доста по-ефективни от съперника си, като откриха резултата в 38-ата минута с попадение на Джо Уилок. Германците доминираха през първото полувреме и пропуснаха няколко отлични възможности за гол. В 79-ата минута Кор получи втори жълт картон и остави Айнтрахт с 10 човека, а в последните минути Сака и Обамеянг се разписаха, за да стигне до изглеждащата впечатляваща победа на “топчиите”.

В другия мач от групата Стандард (Лиеж) победи Витория Гимараеш с 2:0 като домакин.

Германците започнаха активно и още в петата минута те застрашиха вратата на Мартинес. Костич навлезе в наказателното поле и пусна към Камада, топката стигна до Соу, но ударът му не затрудни вратаря на гостите. Отговорът на Арсенал бе бърза атака и великолепно центриране на Сака, който сложи топката на крака на Торейра, нахлул от задна позиция в наказателното поле. Неговия изстрел обаче бе крайно неточен.

Защитата на лондончани оставяше доста пролуки и това позволяваше на Айнтрахт да стига до вратата. В 12-ата минута Андре Силва стреля, но топката мина покрай вратата. Най-сериозната опасност от началото на срещата бе пропусната от Костич в 18-ата минута, когато той бе изведен на добра позиция.

В този период домакините имаха сериозно предимство и често атаките на тима носеха опасности, но топката не попадаше във вратата. Мартинес направи отлично спасяване след удар на Костич. След половин час игра пък Обамеянг проби отляво и намери Джо Уилок, но младокът стреля над вратата. Малко по-късно Трап трябваше да се намесва след опит на Емил Смит Роу. Пред другата врата удар с глава на Дост мина покрай дясната греда.

Пропуските на Айнтрахт бяха наказани и в 38-ата минута гостите поведоха. Контраатака завърши с удар на Уилок, топката се отклони след рикошет и не остави шансове на Трап. Малко преди почивката вратарят на лондончани отново трябваше да се намесва, като този път се справи след изстрел на Андре Силва.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на домакините, но те продължиха да не се възползват от възможностите си. Дост и Силва направиха пропуски, а контраатаките на лондончани продължаваха да бъдат опасни. В 56-ата минута центриране на Джака се превърна в удар и топката се удари в гредата. Отговорът на тима от Франкфурт бе отлична атака, която бе завършена от Силва, но с удар над вратата.

Емери пусна в игра лятната покупка Никола Пепе и той създаде доста проблеми за защитата на съперника. Костич направи поредния пропуск в 69-ата минута, а играчите на Айнтрахт се изнервиха от развитието на срещата и направиха някои нарушения. В 79-ата минута те останаха с човек по-малко, след като Доминик Кор спря атака на Арсенал и получи втори жълт картон. Това сякаш реши мача, а в последните минути гостите стигнаха до нови две попадения. Страхотен удар на 18-годишния Букайо Сака направи резултата 0:2, а секунди по-късно Пиер-Емерик Обамеянг също се разписа.

Андре Силва Андре Силва33 Букайо Сака77 Букайо Сака
Гонсало Пасиенсия Гонсало Пасиенсия39 Ейнсли Мейтланд-Найлс15 Ейнсли Мейтланд-Найлс
Тимъти Чандлър Тимъти Чандлър22 Никола Пепе19 Никола Пепе
Дани Себайос8 Дани Себайос
88' Пиер-Емерик Обамеянг  Пиер-Емерик Обамеянггол
85' Букайо Сака  Букайо Сакагол
Дайчи Камадажълт картон Дайчи Камада  83' Калъм Чеймбърс  Калъм Чеймбърсжълт картон
80' Сеад Коласинак  Сеад Коласинакизлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлс  Ейнсли Мейтланд-Найлсвлиза
Доминик Коорчервен картон Доминик Коор  79'
75' Сеад Коласинак  Сеад Коласинакжълт картон
Дани да Кощаизлиза Дани да Коща  74'
Тимъти Чандлървлиза Тимъти Чандлър
72' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Дани Себайос  Дани Себайосвлиза
Бас Достизлиза Бас Дост  66'
Гонсало Пасиенсиявлиза Гонсало Пасиенсия
63' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокжълт картон
Доминик Кооржълт картон Доминик Коор  62'
60' Емил Смит Роу  Емил Смит Роуизлиза
Никола Пепе  Никола Пепевлиза
38' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокгол