Кошмарен дебют за Чорбаджийски в Румъния - червен картон и 0:4 (видео)

25 август 2019 | 22:55 - Обновена
Доскорошният защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски няма да запомни с добро първия си мач в румънското първенство. Българинът дебютира за ФКСБ с червен картон в 75-ата минута, а грандът от Букурещ беше разгромен с 0:4 от Газ Метан и се смъкна на предпоследното 13-о място в класирането. Шокиращ е и фактът, че на дъното в таблицата е другият най-успешен румънски клуб - Динамо (Букурещ)

Чорбаджийски започна като титуляр за ФКСБ, а на пейката за гостите беше миналият за кратко през Лудогорец Адриан Попа. В състава на Газ Метан, воден от бившия наставник на ЦСКА-София Едуард Йорданеску, личеше името на Серджиу Буш. В групата за мача беше и Нелуц Рошу, който бе съотборник с Буш в Левски, но той не влезе в игра.
За ФКСБ това е пета поредна загуба в шампионата - нещо незапомнено. През седмицата тимът направи нулево равенство с Витория (Гимараеш) в Лига Европа и има добри шансове да влезе в групите на турнира, но представянето в първенството е трагично. Срещу Газ Метан гостите не отправиха нито един точен удар към противниковата врата и можеха да загубят с още по-позорен резултат.

Резултата откри Дариус Олару в 17-ата минута. В 31-ата Чорбаджийски получи жълт картон, а такъв вече имаше и другият централен защитник Юлиан Кристеа. Впоследствие и двамата бяха изгонени. Малко преди почивката Буш направи невероятен пропуск на празна врата.
В началото на второто полувреме гредата попречи на ФКСБ да изравни, но оттам нататък гостите бяха напълно безпомощни. В 58-ата минута Мариус Константин от дузпа за нарушение срещу Буш направи 2:0 за Газ Метан. Малко по-късно Кристеа направи нова дузпа и получи червен картон, а Думитру не сбърка от бялата точка.

Нещата станаха още по-лоши за ФКСБ в 75-ата минута, когато и Чорбаджийски пое към съблекалните, след като удари с лакът Буш в центъра на терена. До края остана време за Михай Велизар да довърши гостите с четвърти гол.

По-рано днес Волунтари на Божидар Митрев загуби също с 0:4 от Виторул (Констанца). Бившият страж на Левски остана на пейката, а един от головете за Виторул бе дело на Ривалдиньо.

В класирането начело е шампионът ЧФР Клуж със 17 точки, следван от Виторул, Газ Метан и Политехника (Яш) с по 15. ФКСБ има само 4 точки, а Динамо е с 3. "Червените кучета" обаче могат да изпреварят вечния си съперник, ако утре победят Херманщат.

Roberto Romeo Roberto Romeo24 Claudiu Belu Iordache70 Claudiu Belu Iordache
Marius Marcel Constantin Marius Marcel Constantin23 Юлиян Кристеа17 Юлиян Кристеа
Насер Шамед Насер Шамед7 Кристиан Балградеан34 Кристиан Балградеан
87' Михай Роман  Михай Романжълт картон
Mihai Velisarгол Mihai Velisar  85'
Roberto Romeoизлиза Roberto Romeo  78'
Насер Шамедвлиза Насер Шамед
75' Божидар Чорбаджийски  Божидар Чорбаджийскичервен картон
Николао Думитруизлиза Николао Думитру  73'
Razvan Popaвлиза Razvan Popa
Darius Olaruизлиза Darius Olaru  66'
Mickael Diakotaвлиза Mickael Diakota
Николао Думитрудузпа Николао Думитру  65'
64' Юлиян Кристеа  Юлиян Кристеачервен картон
62' Claudiu Belu Iordache  Claudiu Belu Iordacheизлиза
Harlem-Eddy Gnohere  Harlem-Eddy Gnohereвлиза
Marius Marcel Constantinдузпа Marius Marcel Constantin  58'
57' Кристиан Балградеан  Кристиан Балградеанжълт картон
46' Михай Пинтили  Михай Пинтилиизлиза
Ovidiu Popescu  Ovidiu Popescuвлиза
Darius Olaruжълт картон Darius Olaru  45'
35' Andrei Vlad  Andrei Vladизлиза
Кристиан Балградеан  Кристиан Балградеанвлиза
31' Божидар Чорбаджийски  Божидар Чорбаджийскижълт картон
29' Юлиян Кристеа  Юлиян Кристеажълт картон