Този път късметът изостави Зоря (видео)

22 август 2019 | 23:54 - Обновена
  • копирано
  • 1

Преди седмица Зоря (Луганск) изхвърли ЦСКА-София от Лига Европа след скандално съдийство и немалка доза късмет в реванша, но в плейофите за влизане в групите се изправи срещу елитния испански Еспаньол и загуби с 1:3. Мачът в каталунската столица обаче не се разви никак според очакванията на домакините. Те изоставаха на почивката след гол Владислав Кочергин в 38-ата минута, но през второто полувреме не оставиха никакви шансове на украинците. Попаденията за Еспаньол вкараха Факундо Ферейра (58), Хави Липес (79) и Матиас Варгас (81), а при 1:1 Естебан Гранеро пропусна дузпа.

Двата тима изиграха сравнително скучно първо полувреме, в което испанците действаха на бавни обороти и рядко застрашаваха вратата на Микита Шевченко. В 38-ата минута атака по десния фланг на Зоря завърши с подаване на Владислав Кабаев към Кочергин, който с плътен удар завари неподготвен Диего Лопес.Еспаньол излезе с много повече агресия през второто полувреме и пред вратата на гостите се изви истинска вихрушка. Изравняването дойде в 58-ата минута благодарение на Факундо Ферейра. Бившият нападател на Шахтьор (Донецк) опъна мрежата с глава след центриране на Хавиер Паудо Диас.

"Папагалчетата" продължиха да притискат съперника и получиха дузпа за игра с ръка на футболист на Зоря в наказателното поле. Докосването на топката беше след центриране, а срещу "червените" в Луганск реферът не отсъди дузпа в полза на българския отбор след удар към вратата и спиране на топката с ръка. Шевченко запази хландокръвие и изби удара на Гранеро.В 79-ата минута перфектен диагонален пас на Серхи Дардер намери Хави Лопес и ветеранът вкара един от малкото голове в кариерата си, пращайки топката под гредата.

Само две минути по-късно Еспаньол направи победата си по-убедителна. Точен беше Матиас Варгас, който финтира съперник в наказателното поле и майсторски завъртя топката покрай слисания Шевченко.

Матиас Варгас Матиас Варгас22 Владлен Юрченко80 Владлен Юрченко
90' Dmytro Ivanisenya  Dmytro Ivanisenyaизлиза
Levan Arveladze  Levan Arveladzeвлиза
Матиас Варгасгол Матиас Варгас  81'
80' Жоел Абу Хана  Жоел Абу Ханаизлиза
Maksim Bilyi  Maksim Bilyiвлиза
Хави Лопесгол Хави Лопес  79'
Хавиер Пуадоизлиза Хавиер Пуадо  71'
Матиас Варгасвлиза Матиас Варгас
63' Maksym Lunov  Maksym Lunovизлиза
Владлен Юрченко  Владлен Юрченковлиза
Факундо Ферейрагол Факундо Ферейра  58'
Дидак Вилаизлиза Дидак Вила  46'
Виктор Санчесвлиза Виктор Санчес
45' Артьом Громов  Артьом Громовжълт картон
38' Vladyslav Kochergin  Vladyslav Kocherginгол
24' Жоел Абу Хана  Жоел Абу Ханажълт картон