Червен картон и гол в края помогнаха на ФКСБ да продължи напред

15 август 2019 | 22:06 - Обновена
  • копирано
  • 1
Отборът на ФКСБ се класира по инфарктен начин за плейофа в Лига Европа. Румънският тим спечели като гост с 1:0 в реванша срещу Млада (Болеслав) в Чехия. В първата среща в Румъния двата тима не излъчиха победител 0:0. Така днешният успех на ФКСБ бе решаващ за крайния изход на сблъсъка.

Гостите бяха подпомогнати и от факта, че Млада (Болеслав) остана в намален състав в 75-ата минута, когато Антонин Крапка извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон.

Така ФКСБ се възползва от численото си предимство в края на мача и успя да стигне до толкова ценния гол. Това се случи в първата минута на добавеното време, когато Йонуц Пантиру получи в наказателното поле, напредна на скорост и с удар от малък ъгъл успя да прати топката под гредата за крайното 0:1.

Така ФКСБ се класира за плейофа в Лига Европа и там ще се изправи срещу португалския Витория (Гимараеш).