Зрелище с 9 гола приближи Гент до среща с АЕК или Левски

25 юли 2019 | 23:23 - Обновена
  • копирано
  • 2
Отборите на Гент и Виторул сътвориха истинско зрелище в първия мач помежду си от втория предварителен кръг на Лига Европа. В срещата паднаха цели 9 попадения, а победата отиде в кошницата на белгийците, които се наложиха с 6:3.

Домакините буквално развинтиха своя съперник през първото полувреме, когато вкараха пет от шестте си гола. Асаре откри в 4-ата минута, а Деягере удвои в 13-ата. В 21-ата минута Виторул върна едно попадение чрез Младен, но след това Кубо наниза нови два гола за Гент в 35-ата и 45-ата минута, а междувременно се разписа и Яремчук от дузпа в 42-ата минута.

През втората част Яремчук направи резултата 6:1 в 50-ата минута, но след това домакините като че ли намалиха оборотите и румънците върнаха два гола чрез Тиру в 56-ата и 61-ата минута.

Все пак Гент има комфортна преднина от три гола преди реванша в Румъния и вече с единия крак е в третия предварителен кръг. Там го очаква победителят от двойката Левски - АЕК (Ларнака), като за момента изглежда, че това ще бъдат кипърците, които днес спечелиха с 3:0 срещу “сините”.