Много изненади в Лига Европа, вижте всички резултати

19 юли 2019 | 01:45 - Обновена
Много изненади в Лига Европа, вижте всички резултати
  • копирано
  • 0
Тази вечер се изиграха 42 срещи-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа. В немалко от тях се стигна до изненадващи резултати и напред продължиха отборите, считани предварително за аутсайдери. Безспорно, най-голямата сензация е позорното отпадане на Хайдук (Сплит) от малтийския Гзира Юнайтед. Хърватският тим беше спечелил с 2:0 като гост, поведе и на своя “Полюд”, но след това допусна три безответни гола и напусна турнира в най-ранната му фаза.
Раднички (Ниш) стигна само до 2:2 срещу Флора (Талин) и отпадна с общ резултат 2:4. Ирландският Шамрок Роувърс елиминира Бран (Берген), а Килмарнък се провали на собствен терен срещу скромния Кона’с Куей. Сериозни отбори като Краковия и Динамо (Минск) също са аут от надпреварата.

Срещи-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа:

Тобол (Казахстан) - ЖЮНЕС ЕШ (Люксембург) 1:1 (0:0)
КАЙРАТ (Казахстан) - Широки брег (Босна и Херцеговина) 2:1 (2:1)
Македония Скопие (Северна Македония) - АЛАШКЕРТ (Армения) 0:3 (1:3)
Теута (Албания) - ВЕНТСПИЛС (Латвия) 1:0 (0:3)
Интер Турку (Финландия) - БРЬОНДБИ (Дания) 2:0 (1:4)
УНИВЕРСИТАТЯ КРАЙОВА (Румъния) - Сабаил (Азербайджан) 3:2 (3:2)
Рига (Латвия) - ОЛИМПИЯ ЛЮБЛЯНА (Словения) 0:2 (3:2)
Левадия Талин (Естония) - СТЯРНАН (Исландия) 3:2 след прод. (1:2)
РоПС Рованиеми (Финландия) - АБЪРДИЙН (Шотландия) 1:2 (1:2)
Динамо Минск (Беларус) - ЛИЕПАЯ (Латвия) 1:2 (1:1)
ЛЕВСКИ (България) - Ружомберок (Словакия) 2:0 (2:0)
АПОЛОН ЛИМАСОЛ (Кипър) - Кауно Жалгирис (Литва) 4:0 (2:0)
Петрокуб-Хънчещи (Молдова) - АЕК ЛАРНАКА (Кипър) 0:1 (0:1)
Милсами Орхей (Молдова) - ФКСБ (Румъния) 1:2 (0:2)
ВАДУЦ (Лихтенщайн) - Брейдаблик (Исландия) 2:1 (0:0)
ХАУГЕЗУНД (Норвегия) - Клифтънвил (Сев. Ирландия) 5:1 (1:0)
НЕФТЧИ (Азербайджан) - Сперанца (Молдова) 6:0 (3:0)
Торпедо Кутаиси (Грузия) - ОРДАБАСИ (Казахстан) 0:2 (0:1)
Жалгирис Вилнюс (Литва) - ХОНВЕД (Унгария) 1:1 (1:3)
ЗРИНСКИ МОСТАР (Босна и Херцеговина) - Академия Пандев (Сев. Македония) 3:0 (3:0)
Краковия Краков (Полша) - ДУНАЙСКА СТРЕДА (Словакия) 2:2 след прод. (1:1)
Шкупи (Македония) - ПЮНИК (Армения) 1:2 (3:3)
АПЕЛ БЕЕР-ШЕВА (Израел) - Лачи (Албания) 1:0 (1:1)
БУДУЧНОСТ (Черна гора) - Нарва Транс (Естония) 4:1 (2:0)
Раднички Ниш (Сърбия) - ФЛОРА ТАЛИН (Естония) 2:2 (0:2)
Витебск (Беларус) - КУПС КУОПИО (Финландия) 1:1 (0:2)
ДОМЖАЛЕ (Словения) - Балзан (Малта) 1:0 (4:3)
СПАРТАК ТЪРНАВА (Словакия) - Радник (Босна и Херцеговина) 5:2 след прод. и дузпи (0:2)
Балимена (Северна Ирландия) - МАЛМЬО (Швеция) 0:4 (0:7)
Мура (Словения) - МАКАБИ ХАЙФА (Израел) 2:3 (0:2)
Б36 Торсхавн (Фарьорски острови) - КРУСЕЙДЪРС (Северна Ирландия) 2:3 (0:2)
Енгордани (Андора) - Динамо ТБИЛИСИ (Грузия) 0:1 (0:6)
Кукеши (Албания) - ДЕБРЕЦЕН (Унгария) 1:1 (0:3)
ШАМРОК РОУВЪРС (Република Ирландия) - Бран (Норвегия) 2:1 (2:2)
Хибърниънс (Малта) - ШАХТЬОР СОЛИГОРКС (Беларус) 0:1 (0:1)
Рейкявик (Исландия) - МОЛДЕ (Норвегия) 0:0 (1:7)
Килмарнък (Шотландия) - КОНА’С КУЕЙ (Уелс) 0:2 (2:1)
МОЛ ВИДИ (Унгария) - Зета (Черна гора) 0:0 (5:1)
ЛЕГИЯ ВАРШАВА (Полша) - Европа (Гибралтар) 3:0 (0:0)
НОРКЬОПИНГ (Швеция) - Сейнт Патрик'с (Ирландия) 2:1 (2:0)
Нидеркорн (Люксембург) - КОРК СИТИ (Ирландия) 1:2 (2:0)
Хайдук Сплит (Хърватия) - ГЗИРА ЮНАЙРЕД (Малта) 1:3 (2:0)
РЕЙНДЖЪРС (Шотландия) - Сейнт Джоузеф'с (Гибралтар) 6:0 (4:0)

от сряда:
ЧИХУРА (Грузия) - Фола (Люксембург) 2:1 (2:1)

от вторник:
Титоград (Черна гора) - ЦСКА-СОФИЯ (България) 0:0 (0:4)
Банантс (Армения) - ЧУКАРИЧКИ (Сърбия) 0:5 (0:3)
КЛАКСВИК (ФАРЬОРСКИ О-ВИ) - Ритериай (Литва) 0:0 (1:1)

* Подчертаните отбори се класират за втория квалификационен кръг

Всички двойки във втория квалификационен кръг:

Арарат-Армения – Линкълн
Б36 Торсхавн – Линфийлд
Шкендия – Дюделанж
Санта Колома – Астана
Слован Бр – Фероникели
Норкьопинг – Лиепая
Хаугезунд – Щурм Грац
Лехия – Брьондби
Домжале – Малмьо
Апоел БШ – Кайрат
АЕК Ларнака – ЛЕВСКИ
МОЛ Фехервар – Вадуц
Молде – Чукарички
Торино – Дебрецен
Легия В – КуПС Куопио
Габала – Динамо Тб
Абърдийн – Чихура
Еспаньол – Стярнан
Утрехт – Зрински
Малатияспор – Олимпия Л
Рейнджърс - Нидеркорн
Дунайска стреда – Атромитос
Пюник – Яблонец
Будучност – Зоря
Вентспилс – Гзира Юнайтед
Страсбург – Макаби Х
Уулвърхамптън – Крусейдърс
Млада Болеслав – Ордабаси
Шамрок Роувърс – Аполон Л
Флора – Айнтрахт Фр
Жьонес Еш – Витория Г
Хонвед – Университатя Кр
Алашкерт – ФКСБ
Шахтьор С – Есберг
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – Спартак Т
Кона’с Куей - Партизан
Партизани – Шериф
Арсенал Т – Нефтчи
ЦСКА-СОФИЯ – Осиек
Пяст Гливице – Рига
Люцерн  – Клаксвик
Тре Пене – Судува
Арис – АЕЛ Лимасол
АЗ Алкмаар – Хекен
Антверпен – Виторул К
Валур – ЛУДОГОРЕЦ
Лига Европа
1 кръг, четвъртък 18 юли
Хайдук (Сплит)
1:3краен резулат
Гзира Юнайтед
Стадион: Stadion Poljud
Съдия:
1
3
14
30
17
23
5
24
93
21
19
16
87
26
4
7
5
6
21
11
94
77
4-3-3
4-1-3-2
Титуляри
Tomislav Duka Tomislav Duka1 Justin Haber16 Justin Haber
Йосип Башич Йосип Башич30 Elvis Sakyi66 Elvis Sakyi
Олександър Сваток Олександър Сваток14 Andrew Cohen10 Andrew Cohen
Борха Лопес Борха Лопес3 Fernando Barbosa4 Fernando Barbosa
Ivan Dolcek Ivan Dolcek31 Rodolfo Soares8 Rodolfo Soares
Dino Besirovic Dino Besirovic18 Jefferson94 Jefferson
Hamza Barry Hamza Barry5 Gianmarco Conti5 Gianmarco Conti
Francesco Tahiraj Francesco Tahiraj47 Nikolai Muscat6 Nikolai Muscat
Жайро де Маседо Да Силва Жайро де Маседо Да Силва21 Juan Corbolan11 Juan Corbolan
Ivan Delic Ivan Delic19 Kone Mohamed21 Kone Mohamed
Bassel Jradi Bassel Jradi93 Артур Енрике87 Артур Енрике
Резерви
Anthony Kalik Anthony Kalik23 Amadou Samb77 Amadou Samb
Stanko Juric Stanko Juric24 Sacha Borg26 Sacha Borg
Йосип Юранович Йосип Юранович17 Zachary Scerri7 Zachary Scerri
90' Gianmarco Conti  Gianmarco Contiжълт картон
Kone Mohamed  Kone Mohamedгол
86' Andrew Cohen  Andrew Cohenизлиза
Amadou Samb  Amadou Sambвлиза
Dino Besirovicизлиза Dino Besirovic  81'
Anthony Kalikвлиза Anthony Kalik 
80' Fernando Barbosa  Fernando Barbosaжълт картон
77' Rodolfo Soares  Rodolfo Soaresизлиза
Zachary Scerri  Zachary Scerriвлиза
69' Kone Mohamed  Kone Mohamedгол
66' Elvis Sakyi  Elvis Sakyiизлиза
Sacha Borg  Sacha Borgвлиза
Ivan Dolcekизлиза Ivan Dolcek  58'
Йосип Юрановичвлиза Йосип Юранович 
Francesco Tahirajизлиза Francesco Tahiraj 
Stanko Juricвлиза Stanko Juric 
57' Jefferson  Jeffersonгол
30' Juan Corbolan  Juan Corbolanжълт картон
Bassel Jradiгол Bassel Jradi  7'
Лига Европа М П Р З Г точки
1 Севиля Севиля
1
1
0
0
3:0 (3)
3
2 Ф91 Дюделанж Ф91 Дюделанж
1
1
0
0
4:3 (1)
3
3 АПОЕЛ Никозия АПОЕЛ Никозия
1
0
0
1
3:4 (-1)
0
4 ФК Карабак ФК Карабак
1
0
0
1
0:3 (-3)
0
1 Динамо (Киев) Динамо (Киев)
1
1
0
0
1:0 (1)
3
2 ФК Копенхаген ФК Копенхаген
1
1
0
0
1:0 (1)
3
3 Лугано Лугано
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
4 Малмьо ФФ Малмьо ФФ
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
1 Базел Базел
1
1
0
0
5:0 (5)
3
2 Хетафе Хетафе
1
1
0
0
1:0 (1)
3
3 Трабзонспор Трабзонспор
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
4 Краснодар Краснодар
1
0
0
1
0:5 (-5)
0
1 ПСВ Айндховен ПСВ Айндховен
1
1
0
0
3:2 (1)
3
2 ЛАСК (Линц) ЛАСК (Линц)
1
1
0
0
1:0 (1)
3
3 Спортинг (Лисабон) Спортинг (Лисабон)
1
0
0
1
2:3 (-1)
0
4 Розенборг Розенборг
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
1 ЧФР Клуж ЧФР Клуж
1
1
0
0
2:1 (1)
3
2 Рен Рен
1
0
1
0
1:1 (0)
1
3 Селтик Селтик
1
0
1
0
1:1 (0)
1
4 Лацио Лацио
1
0
0
1
1:2 (-1)
0
1 Арсенал Арсенал
1
1
0
0
3:0 (3)
3
2 Стандард (Лиеж) Стандард (Лиеж)
1
1
0
0
2:0 (2)
3
3 Витория (Гимараеш) Витория (Гимараеш)
1
0
0
1
0:2 (-2)
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
1
0
0
1
0:3 (-3)
0
1 Порто Порто
1
1
0
0
2:1 (1)
3
2 Рейнджърс Рейнджърс
1
1
0
0
1:0 (1)
3
3 Йънг Бойс Йънг Бойс
1
0
0
1
1:2 (-1)
0
4 Фейенорд Фейенорд
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
1 Лудогорец Лудогорец
1
1
0
0
5:1 (4)
3
2 Еспаньол Еспаньол
1
0
1
0
1:1 (0)
1
3 Ференцварош Ференцварош
1
0
1
0
1:1 (0)
1
4 ЦСКА (Москва) ЦСКА (Москва)
1
0
0
1
1:5 (-4)
0
1 Волфсбург Волфсбург
1
1
0
0
3:1 (2)
3
2 Гент Гент
1
1
0
0
3:2 (1)
3
3 Сент Етиен Сент Етиен
1
0
0
1
2:3 (-1)
0
4 Олександрия Олександрия
1
0
0
1
1:3 (-2)
0
1 Рома Рома
1
1
0
0
4:0 (4)
3
2 Волфсбергер Волфсбергер
1
1
0
0
4:0 (4)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
1
0
0
1
0:4 (-4)
0
4 Истанбул Башакшехир Истанбул Башакшехир
1
0
0
1
0:4 (-4)
0
1 Слован Братислава Слован Братислава
1
1
0
0
4:2 (2)
3
2 Брага Брага
1
1
0
0
1:0 (1)
3
3 Уулвърхамптън Уулвърхамптън
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
4 Бешикташ Бешикташ
1
0
0
1
2:4 (-2)
0
1 Манчестър Юнайтед Манчестър Юнайтед
1
1
0
0
1:0 (1)
3
2 АЗ Алкмаар АЗ Алкмаар
1
0
1
0
2:2 (0)
1
3 Партизан Партизан
1
0
1
0
2:2 (0)
1
4 Астана Астана
1
0
0
1
0:1 (-1)
0
8 халф
10 вратар
x
В игра - мин.
Голове
Жълти картони
Червени картони
Пост
Номер
Възраст
1:0
 
 
1:1
player (57`) Jefferson
 
1:2
player (69`) Kone Mohamed
 
1:3
player (90`) Kone Mohamed

Още по темата
  • копирано
  • 0
SPORTAL.BG
Спортни новини
Прочетена 16677

Добави коментар ›› Коментари (3)

Луд Гидия
(Гост)
3
отговор
19 юли 2019 | 09:21

Успех на всички наши отбори! Рейтинг: 14 0

Луд Гидия
(Гост)
2
отговор
19 юли 2019 | 09:21

Успех на всички наши отбори! Рейтинг: 9 0

Вадуц
(Гост)
1
отговор
19 юли 2019 | 09:07

Олимпия Любляна, Антверпен, Мол Види, Спартак Търнава и Дебрецен продължават! Успех на всички без Търнава - дай. Боже Локо да отмъсти: ! Все клубове с голяма фенска маса в България Рейтинг: 6 6

Зимбру
(Гост)
19 юли 2019 | 09:32

забрави още няколко - Зимбру, Мура и още и още....Аре сега марш в кочинката, че дедо Емко ти носи Ермица! Рейтинг: 9 1

до Вадуц
(Гост)
19 юли 2019 | 10:43

Ей, умрел.. като почнете с тия присмял се хърбел на щърбел... да не ги изреждаме всичките издънки на московската ви реплика... Още повече, че след 89-та нямате нито едно Евро постижение, жалкари... Рейтинг: 8 0

ФК лупи
(Гост)
19 юли 2019 | 10:55

МТК, ТОРПЕДО... Рейтинг: 6 0

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?