Челси стигна до своето с минимални усилия (видео)

11 април 2019 | 23:45 - Обновена
  • копирано
  • 5
Челси разочарова при гостуването си на Славия (Прага), но все пак успя да се наложи с 1:0 в първа среща от 1/4-финалите в Лига Европа, с което се превръща в явен фаворит за продължаване напред. Маркос Алонсо вкара гола в четири минути преди края.

Лондончани удариха и една греда чрез Вилиан, но като цяло се представиха слабо и с нищо не показаха, че са част от Висшата лига. Домакините от Прага демонстрираха характер и се бориха до последно, имаха поне две добри възможности, но им липсваше малко класа в предни позиции. Така “сините” продължават да нямат поражение в турнира.

Ако Челси се класира за полуфинала, там ще спори с крайния победител от сблъсъка между Бенфика и Айнтрахт (Франкфурт), където португалците взеха преднина от 4:2 след първите 90 минути.

В миналия кръг чехите елиминираха коравия тим на Севиля и сега бяха амбицирани да вземат нов елитен скалп. Тимът на Славия е почти сигурен шампион в родината си, а през миналия сезон финишира втори.

Треньорът на Славия Индрих Тръпишовски заложи на постройка с един нападател в лицето на нигериеца Питър Олайинка.

Очаквано Маурицио Сари направи куп промени в сравнение с тези, които стартираха срещу Уест Хам. Само четирима от игралите в понеделник започнаха този път - Кепа Арисабалага, Жоржиньо, Антонио Рюдигер и капитанът Сесар Аспиликуета. Сред резервите бяха оставени Еден Азар, Н’Голо Канте, Гонсало Игуаин и Давид Луис, а от първата минута шанс получиха Оливие Жиру, Педро Родригес, Андреас Кристенсен, Вилиан и др.

Първата възможност беше пред вратата на гостите и тя дойде още във 2-ата минута. Тогава капитанът Симон Дели се включи в атака и засече с глава центриране от фал, но топката не намери целта.
В началните минути не се видя никакъв натиск на Челси, като отборът даже оставяше съперника да се изнася в половината му. В тази ситуация Вилиан на два пъти се отскубна по лявото крило, но до опасности пред Ондрей Коларж не се стигна.
Лондончани продължиха да са неубедителни и едва около 20-ата минута приложиха преса, за да си върнат владението на топката. Така дойде 25-ата минута, когато Вилиан стреля с десния крак и топката разтресе напречната греда.
Тази възможност обаче се оказа последна за известен период от време, в който никой от двата състава не успяваше да стори нещо интересно. До края на полувремето не станахме свидетели на нещо смислено.
Втората част започна с прострелно центриране на Маркос Алонсо от лявото крило, което беше отклонено от бранител на Славия, но вратарят следеше това и спаси мрежата си от автогол.
Чак с наближаването на първия час игра футболистите в сини екипи показаха, че са част от Премиър лийг. В рамките на секунди те пропуснаха две добри възможности чрез Рюдигер и Вилиан. Подемът обаче беше и заради факта, че Азар вече беше на терена.
Малко обаче не стигна на играчите на Славия да излязат напред в резултата в 69-ата минута. Тогава Ибрахим Траоре беше оставен да наближи наказателното поле и да шутира. Ударът на африканеца летеше към горния десен ъгъл на Кепа Арисабалага, но вратарят успя да избие в корнер.
Само минута след това баският страж се издъни при центриране пред него, но домакините не успяха да се възползват.
В 79-ата минута кълбото навести мрежата на вратата на Славия, но голът не беше зачетен заради засада.
В ответната атака Кепа направи нов подарък към играчите от Прага, та се наложи след това да спасява изстрел от въздуха на Ян Боржил.
Англичаните стигнаха до важния гол в 86-ата минута, когато Вилиан спокойно си намери цел в наказателното поле и центрира, а тази цел се казваше Маркос Алонсо, който с глава не даде шанс на Коларж - 1:0 за Челси.
Това обаче се оказа и последният интересен момент в срещата. Реваншът на "Стамфорд Бридж" е след седмица.

Йозеф Хушбауер Йозеф Хушбауер10 Еден Азар10 Еден Азар
86' Маркос Алонсо  Маркос Алонсогол
Vladimir Coufalжълт картон Vladimir Coufal  83'
Peter Olayinkaизлиза Peter Olayinka  82'
Mick van Burenвлиза Mick van Buren
75' Рос Баркли  Рос Барклиизлиза
Рубен Лофтъс-Чийк  Рубен Лофтъс-Чийквлиза
Lukas Masopustизлиза Lukas Masopust  74'
Йозеф Хушбауервлиза Йозеф Хушбауер
68' Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Н'Голо Канте  Н'Голо Кантевлиза
Мирослав Щокизлиза Мирослав Щок  64'
Jaromir Zmrhalвлиза Jaromir Zmrhal
59' Педро Родригес  Педро Родригесизлиза