Бомбата е факт! Славия (Прага) изхвърли Севиля след невероятна драма с продължения (видео)

15 март 2019 | 00:30 - Обновена
  • копирано
  • 8
Славия (Прага) хвърли бомбата в 1/8-финалите на тазгодишното издание на Лига Европа! Чешкият тим елиминира един от хегемоните в турнира - петкратния победител Севиля. След като първият мач в Испания завърши при резултат 2:2, днес домакините стигнаха до инфарктна победа след продължения с 4:3. Славистите поведоха с гол на Майкъл Нгадеу-Нгаджуи в 15-ата минута. Висам Бен Йедер обаче изравни резултата в 44-ата минта от дузпа. Също от дузпа Томаш Сучек отново изведе домакините напред в 46-ата минута, но в 54-ата минута Мунир Ел Хадади пак върна гостите в мача. В продълженията в 98-ата минута Франко Васкес за пръв път изведе андалусийци напред, но в 102-ата минута Мик ван Бюрен отново възстанови равенството. Истинската драма настъпи в последната минута на мача, когато Ибрахим Траоре успя да вкара четвърти гол за своя тим и така да му донесе и крайния успех.

Милан Шкода водеше атаката на Славия днес, а той имаше подкрепата на Ибрахим Траоре, Мирослав Щох и Лукаш Масопуст.

За Севиля в предни позиции започнаха Висам Бен Йедер и Мунир Ел Хадади, а зад гърба им бе Пабло Сарабия.

Севиля започна по-силно и в 8-ата минута Куинси Промес напредва на скорост, стреля силно, но ударът му бе отразен.

Славия обаче отговори подобаващо и откри резултата още с първата си по-добра възможност. В 15-ата минута при едно центриране от корнер Шкода свали с глава за Нгадеу-Нгаджуи, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

В 23-ата минута Евер Банега стреля опасно от границата на пеналта и вратарят тряваше да показва страхотен рефлекс, за да отрази този изстрел.

Севиля пропусна чудесен шанс в 31-ата минута. Куинси Промес отправи удар към вратата и топката "кацна" на напречната греда.

В 38-ата минута гостите спечелиха фаул пред наказателното поле, но Банега стреля много неточно над вратата.

В 43-ата минута Промес нахлу в пеналта и бе спънат от вратаря Коларж за дузпа. Бен Йедер се нае да изпълни наказателния удар и бе безпощаден за 1:1.

Само секунди след началото на втората част обаче и Славия получи дузпа в своя полза. Хесус Навас задържа Боржил в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Томаш Сучек реализира за 2:1.

В 54-ата минута обаче Севиля отново изравни. Една изчистена топка стигна до Мунир, който с прекрасно изпълнение от воле вкара един от най-красивите голове в Лига Европа през този сезон.

След това в дълъг период от време на терена не се случи нищо интересно пред двете врати.

В 84-ата минута Сержи Гомес стреля с глава след корнер, но крайно неточно и покрай вратата. Минута по-късно Севиля имаше нова голова възможност, но вратарят Онджей Коларж с блестяща намеса спаси изстрела отблизо на Бен Йедер.

В редовното време двата тима не излъчиха победител и се наложи да се играят продължения.

Славия имаше първата възможност в продълженията. В 94-ата при едно центриране от корнер Сучек стреля отблизо, но твърде слабо и вратарят улови.

Четири минути по-късно обаче Севиля нанесе важен удар в мача. Куинси Промес центрира остро в наказателното поле и Франко Васкес с глава порази вратата на съперника за 2:3.

В 102-ата минута обаче Славия отново изравни. Ван Бюрен получи в пеналта, освободи си пространство и с диагонален удар по земя през човек вкара за 3:3.

В последната минута на продълженията Славия стигна и до четвърти гол. Тогава се получи разбъркване след един лошо изпълнен фаул, Траоре отправи удар към вратата и въпреки усилията на Симон Кяер на голлинията, топката все пак се търкулна в мрежата за 4:3.

Така Славия направи истински подвиг и изхвърли Севиля от турнира, като вече чака с нетърпение жребия за 1/4-финалите. Андалусийци пък си тръгват с подвити опашки.

Michal Frydrychвлиза Michal Frydrych
104' Висам Бен Йедер  Висам Бен Йедеризлиза
Марко Рог  Марко Рогвлиза
Mick van Burenгол Mick van Buren  102'
98' Франко Васкес  Франко Васкесгол
Франко Васкес  Франко Васкесжълт картон
Мирослав Щокизлиза Мирослав Щок  93'
Mick van Burenвлиза Mick van Buren
Lukas Masopustизлиза Lukas Masopust  90' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададиизлиза
Jaromir Zmrhalвлиза Jaromir Zmrhal  Франко Васкес  Франко Васкесвлиза
Peter Olayinkaжълт картон Peter Olayinka  88'
80' Пабло Сарабия  Пабло Сарабияизлиза
Андре Силва  Андре Силвавлиза
Милан Шкодаизлиза Милан Шкода  77'
Peter Olayinkaвлиза Peter Olayinka
74' Роке Меса  Роке Месаизлиза
Максим Гоналон  Максим Гоналонвлиза
Alex Kralжълт картон Alex Kral  67'
54' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададигол
Tomas Soucekдузпа Tomas Soucek  47'
44' Висам Бен Йедер  Висам Бен Йедердузпа