Крайни резултати в реваншите от 1/8-финалите на Лига Европа, ето кои отбори продължават напред

15 март 2019 | 00:38 - Обновена
Станаха ясни имената на отборите, които ще играят на 1/4-финалите в Лига Европа. Това са тимовете на Челси, Наполи, Валенсия, Арсенал, Айнтрахт (Франкфурт), Виляреал, Славия (Прага) и Бенфика.

Челси разгроми Динамо (Киев) с 5:0 като гост с хеттрик на Оливие Жиру и с общ резултат от двете срещи 8:0 елиминира с неочаквана лекота украинския клуб. Наполи загуби гостуването си на Ред Бул (Залцбург) с 1:3, но продължава напред, след като разгроми австрийците с 3:0 в Неапол. Валенсия се спаси с гол на Гонсало Гедеш в добавеното време на реванша с Краснодар, който завърши при резултат 1:1. В първата среща “прилепите” бяха спечелили с 2:1 срещу руския тим, който докосваше 1/4-финалите след попадението на Магомед-Шапи Сюлейманов в 85-ата минута. В 93-ата минута обаче Гедеш попари домакините и класира испанския отбор за следващата фаза.

В Лондон Арсенал помете с 3:0 Рен и заличи поражението си с 1:3 на френска земя. Два гола отбеляза за “артилеристите” Пиер-Емерик Обамеянг, а едно попадение реализира Ейнсли Мейтланд-Найлс. Виляреал надигра с 2:1 у дома Зенит и с общ резултат 5:2 елиминира тима от Санкт Петербург, а Айнтрахт (Франкфурт) отстрани италианския гранд Интер след победа с 1:0 в реванша в Милано. Първата среща бе завършила 0:0, а автор на единственото попадение в реванша стана Лука Йович още в 6-ата минута.

Два сблъсъка трябваше да бъдат решени след продължения. Бенфика надви с 1:0 Динамо (Загреб) в редовното време (гол на Жонас), а в продълженията “орлите” от Лисабон реализираха още две попадения (дело на Феро и Алекс Грималдо) и елиминираха хърватите с общ резултат от двете срещи 3:1.

Най-драматично беше в чешката столица, където Славия (Прага) успя да изхвърли от турнира един от големите фаворити за трофея Севиля. В редовното време двата тима завършиха 2:2 и повториха резултата от първия мач. В последвалите продължения испанците първи вкараха гол и изглеждаха с единия крак на 1/4-финалите, но чехите не се предадоха. Те стигнаха до 3:3 още в края на първото продължение, а в последните секунди на второто Ибрахим Траоре бе точен за 4:3 и сензацията бе факт.

Лига Европа, 1/8-финали, реванши:

От 19:55 часа:

Динамо (Киев) - Челси 0:5 (в първия мач 0:3)
0:1 Жиру (5)
0:2 Жиру (32)
0:3 Алонсо (45+1)
0:4 Жиру (59)
0:5 Хъдсън-Одой (78)

РБ Залцбург - Наполи 3:1 (в първия мач 0:3)
0:1 Милик (14)
1:1 Дабур (25)
2:1 Гулбрандсен (65)
3:1 Лайтгеб (90+2)

Краснодар - Валенсия 1:1 (в първия мач 1:2)
1:0 Сюлейманов (85)
1:1 Гедеш (90+3)

От 22:00 часа:

Интер - Айнтрахт (Франкфурт) 0:1 (в първия мач 0:0)
0:1 Йович (5)

Бенфика - Динамо (Загреб) 3:0 след продължения, 1:0 в редовното време (в първия мач 0:1)
1:0 Жонас (71)
2:0 Феро (94)
3:0 Грималдо (105)

Славия (Прага) - Севиля 4:3 след продължения, 2:2 в редовното време (в първия мач 2:2)
1:0 Нгадьо-Нгаджуй (15)
1:1 Бен Йедер (44-дузпа)
2:1 Сучек (47-дузпа)
2:2 Мунир (54)
2:3 Васкес (98)
3:3 Ван Бюрен (102)
4:3 Траоре (119)

Арсенал - Рен 3:0 (в първия мач 1:3)