Борусия (М) пропусна да накаже изморения Айнтрахт (видео)

17 февруари 2019 | 18:23 - Обновена
  • копирано
  • 1
Гонещите класиране в евротурнирите Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха при 1:1 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. С тази точка гостите се утвърдиха на трета позиция, но след този уикенд вечер изостават на 5 пункта от втория Байерн (Мюнхен). “Орлите” пък пак са шести.

Борусия беше далеч по-добрият отбор, но куп пропуски ги накара да се борят дори за равенството. През първото полувреме “жребчетата” изпуснаха три много добри положения чрез Ларс Щиндъл, Торган Азар и Денис Закария. Закария не успя да преодолее Кевин Трап в ситуация едно на едно с него.

И точно секунди преди почивката Айнтрахт успя изненадващо да поведе след гол на Дани да Коща, който се възползва от рикошет.

Мьонхенгладбах натисна още повече след антракта, което даде шанс на домакините да контраатакуват. В такава ситуация в 75-ата минута Анте Ребич се оказа сам в наказателното поле на Борусия, но не уцели вратата.

Логиката възтържествува в 82-ата минута, когато Закария се реваншира за пропуска си от първата част и прониза вратаря на Айнтрахт за 1:1.

Умората в редиците на Айнтрахт си личеше, след като само преди дни отборът имаше мач в Украйна срещу Шахтьор (Донецк). По тази причина почивка получи нашумелият Лука Йович, който днес влезе само за последните няколко минути.

В добавеното време Борусия се размина с победен гол, след като Йосип Дръмич не намери рамката от много изгодна ситуация.
Лука Йовичвлиза Лука Йович
82' Денис Закария  Денис Закариягол
Желсон Фернандешизлиза Желсон Фернандеш  78'
Джетро Вилемсвлиза Джетро Вилемс
77' Кристоф Крамер  Кристоф Крамеризлиза
Тобиас Щробъл  Тобиас Щробълвлиза
Джонатан де Гузманжълт картон Джонатан де Гузман  74'
68' Кристоф Крамер  Кристоф Крамержълт картон
67' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусизлиза
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)

17 февруари 2019 | 18:37

Много офанзивен и страшно ЯКО прессиращ фузбал от страна на двата работещи със страшно високо самочувствие тима и сме доволни и щастливи зрители на този великолепно развиващ се от 2-те страни футболен спектакъл, при който постоянно цари истинска непрекъсната битка по сите части на футболното поле!!!! ГЛАДБАХ без ГМ „Лассото“ ПЛЕА, докато домакините от местната АЙНТРАХТ – без своя ГМ ЙОВИЧ!! Първите 10-20 минутки гостуващите жребчета оказват един доста твърд натиск все напред, опитвайки се по съответния подходящ н/н да се възползват от натрупаната умора след мача на Франкфуртците в Украйна на локалния Шахтьор за УЕФА... и за определящия моментан тона състав. Това, което отбелязвам засега е, че мало припряно действащия Закария губи няколко перспективни топки в предни редици, но основната тежест на ГЛАДБАХското нападение минава през Бро АЗАР и Кептън ЩИНДЛ... В 15:30 мин. Белгийската ни 10-ка печели хубав нак.удар на 20-ина м пред дом.вратар на Фр. – Кевин ТРАП от много изгодна позиция, но бие над вратата. От своя страна и острите дом.набези хич не са за пренебрегване, тъй като те напредват доста массирано и светкавично при това, като ГЛАДБАХ показва значимо компактно присъствие в дефанзивно отношение построявайки здрав и засега непробиваем ВАЛ пред своя суис-натито ни ЯН ЗОМЕР!!! Свидетели сме на жестока борба за всеки кв.м терен и от двата ЯКО тврдо и безкомпромисно влизащи в единоборствата тима и футбалерите им показват най-доброто от себе си в офанзивен и защитен план... и засега гостите стоят доста здраво и твърдо на зелената трева във Фр/Майн... И в 25:25 минута младокът ЗАКАРИЯ изпуска най-чистото досега за своя тим положение – изведен от дълбочина чисто сам от пъргавия ХЕРМАН с/у ТРАП на 7-8 м странично, но за съжаление бие право в него и ... пропускът бе много голем!!! Бих добавил, че в този мач виждам много офанзивно и атакуващо ориентирани жребчета, което е страхотно радващ ФАКт, тъй като те по никъф н/н и в нищо не отстъпват на умело упражнявания домакински натиск с Ребич+АЛЕА+Да Коста+Костич... За първия ½ час забелязваме и мн.твърдо РЕАЛизиран прессинг от домакините, които при това действат доста безкомпромисно и хапейки здраво правят последователно няколко фаула, като в 33-мин. съответно Гачинович правилно съзира джълтия цвят за грубото подкосяване и фала си с/у откъсващия се отляво Бро АЗАР. И точно в 45:00 минута црният французин да Коста неочаквано за нас вкарва дежурния домакински гол за отбора на А.Хютер след върнатия диагонално корнер от де Гузман отмъквайки топката от неориентирано стоящия се пред вратата Крамер и матира фронтално ЗОМЕР от 5м непросредствена близост. Да видим дали и как ГЛАДБАХ ще съумее ли да се реанимира през 2ПВ от получения неочакван ШОК от това съвсем нелепо попадение и то в такъв съществено важен момент от мача!!! И съвсем логичо 2ПВ започва със значителен натиск и този път от гостуващите бели ГЛАДБАХски жребчета, които обаче във завършващата фаза не са докрай прецизни и достатъчно точни и бързи за да нанесат своя решаващ удар като заедно с това добре се вижда, че некои от основните им нападатели продължават да действат доста индивидуално и егоистично, което води до съответните загуби на РЕАЛНо добри положения. Все пак Д-р ХеКИНГ готви 2 офанзивни смени в лицето на ГолМайстора си Лассото ПЛЕА и нападащата 9-ка Дрмич, които ще заменят /според мен/ Закария и Херман ..., оказват се Нойхаус и Херман. Но въпреки всичко това твърде важна се оказва централната зона на полето, където все още най-добре царуват и качествено функционират халфовете на домакините от АЙНТРАХТ Фр... В 77-та мин. махат виновника за гола - Крамер от терена и на негово място влиза централно действащият дефанзивен халф Щтробл и да видим как ще допринесе това за офанзивната ориентация на гостите от ГРАДБАХ. И съвсем в реда на нещата идва и нормалното дългоочаквано развитие на мача, след като овладявайки хитро в центъра пред палантерията топката именно ЩТРОБЛ подава директно към известния със своя страхотен нюх към гола – млад наш плеймейкър Денис ЗАКАРИЯ с №8 на гърба си, който излъгвайки прекия си пазач - Хасебе елегантно го заобикаля и с огромна доза късмет и много Клевърнесс нанася своя точен фронтален удар за изравнителното и напълно заслужено попадение = айнц-цу-айнц с/у Кевин ТРАП, с което изкупва изцяло вината си за пропуснатите в началото на мача чисти положения. И Двата готино играещи тима се разделят заслужено с по една точка за всеки един от тях. /Заб. Чети „ГМ“ –като голмайстор, а не Дженеръл Мотърс Ко!!/ Рейтинг: 0 0