Арда удари юношите на Шахтьор - торнадо от голове и греди (видео)

14 февруари 2019 | 15:50 - Обновена
Отборът на Арда срази с 5:3 юношеската формация на Шахтьор (Донецк) в контролна среща, играна в Турция. Това бе последната проверка на футболистите на Стойчо Стоев, които ще се завърнат в родината преди подновяването на битката във Втора лига. Срещата предложи хубави попадения и доста положения пред двете врати, като на три пъти гредите помагаха на българския страж Иван Караджов.

В четвъртата минута новото попълнение на клуба от Кърджали Веселин Марчев откри резултата и даде началото на головата вихрушка, която се изви над игрището в комплекс "Папилон" в Белек. Марчев посрещна с глава центриране отляво и препарира стража на Шахтьор Кучеренко - 1:0.

Малко по-късно бившият нападател на Локомотив (Пловдив) можеше да направи 2:0, но изстрелът му бе блокиран от украински бранител. В 19-ата минута Ивайло Найденов удвои аванса на българите с хубав гол. Юношата на Левски, който се присъедини към Арда едва вчера, намери мрежата с точен изстрел по диагонала. Халфът записа отлично първо полувреме и показа добра игра отдясно в схемата на Стойчо Стоев.

В 30-ата минута Марчев се разписа за 3:0 с прекрасен удар, който не остави шанс на стража Кучеренко. От Шахтьор "отговориха" с две бързи греди, които временно запазиха мрежата на Караджов суха. В заключителните минути на първото полувреме обаче Крискив върна един гол за отбора от Донецк - 1:3.

Вторите 45 минути започнаха с трета греда в актива на "оранжевите" - този път горният дирек спаси мрежата на Караджата. В 65-ата минута започна същинското шоу на терена. Кашук от фаул намали на 2:3 с красив удар, който порази вратарския ъгъл. Секунди след това обаче крилото Иван Коконов вкара четвърти гол за Арда със страхотен шут.

Това не беше всичко в мача. В 72-ата минута Мудрик от Шахтьор засече пас и отблизо направи 3:4. Десетина минути по-късно обаче Димитър Законов мушна нов гол в украинската врата. Младокът, който е продукт на школата на Локо (Пловдив), завърши с добър изстрел акция на българите отдясно. Така тази атрактивна контрола завърши при 5:3 за Арда.

Арда - Шахтьор U21 5:3

1:0 Марчев (4)
2:0 Найденов (12)
3:0 Марчев (30)
3:1 Крискив (43)
3:2 Кашук (65)
4:2 Коконов (66)
4:3 Мудрик (72)
5:3 Законов (82)

Арда: Караджов, Чанев, Стоев, Найденов, Кръстев, Плахов, Бенгюзов, В. Христов, П. Христов, Коконов, Марчев

Шахтьор U21: Кучеренко, Конопля, Мате, Семениких, Холод, Шейх, Кристив, Мудрик, Топалов, Кашук, Кулаков