Байер Леверкузен прегази АЕК Ларнака (видео)

14 декември 2018 | 00:00 - Обновена
  • копирано
  • 1
Байер Леверкузен прегази АЕК Ларнака с 5:1 като гост в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Немският тим първи пусна кръв в 26-ата минута, след като Давид Катала изведе домакините напред в резултата с глава. След това „аспирините“ бяха пълни господари на терена. Точни за Байер до почивката бяха Доминик Коор в 28-ата и Лукас Аларио в 41-ата минута. През второто полувреме немският тим вкара още три гола.
Отново Коор вкара в 68-ата минута, а Паулиньо в 78-ата и Аларио в 86-ата оформиха крайното 5:1. Така Байер завършва Група А с актив от 13 точки, следван от Цюрих с 10, АЕК Ларнака с 5 и Лудогорец с 4. В 26-ата минута защитата на Байер Леверкузен се пропука при едно центриране от левия фланг на Факундо Гарсия, което намери Давид Катала между Александър Драгович и Вендел, а нападателят с глава отбеляза за 1:0.
На гостите от Леверкузен им бяха необходими само две минути, за да заличат пасива си. „Аспирините“ проведоха атака като по учебник, при която Доминик Коор и Исаак Телин направиха 2 двойни подавания, а Коор с добър удар преодоля стража на АЕК. В 41-ата минута Байер Леверкузен получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Йоан Труолс срещу голмайстора Коор.
Зад топката застана Лукас Аларио, който не сгреши от точката за дузпа. В 68-ата минута отново Доминик Коор бе главно действащо лице в мача. Полузащитникът вкара втория си гол в срещата след много добро центриране на Леон Бейли от ъглов удар. В 78-ата минута немският тим вкара четвърти гол във вратата на АЕК.
Страхотно дълго подаване на защитника Александър Драгович намери в предни позиции Паулиньо, който изскочи зад защитата на домакините и не пропусна да отбележи. В 86-ата минута Лукас Аларио вкара втория си гол в мача. Нападателят вкара с прецизен удар от границата на наказателното, с което оформи крайното 5:1.
4-4-2
Andreas Christodoulou Andreas Christodoulou1 Торстен Киршбаум24 Торстен Киршбаум
Хектор Хевел Хектор Хевел13 Якуб Беднарчик32 Якуб Беднарчик
88' Лукас Аларио  Лукас Алариоизлиза
Адриан Станилевич  Адриан Станилевичвлиза
86' Лукас Аларио  Лукас Алариогол
Апостолос Гиануизлиза Апостолос Гиану  84'
Konstantinos Konstantinouвлиза Konstantinos Konstantinou
83' Якуб Беднарчик  Якуб Беднарчикжълт картон
81' Вендел  Венделизлиза
Якуб Беднарчик  Якуб Беднарчиквлиза
78' Паулиньо  Паулиньогол
Igor Cariocaжълт картон Igor Carioca  74'
68' Доминик Коор  Доминик Кооргол
Жоан Томас Кампасолжълт картон Жоан Томас Кампасол  57'
Tete Chamorroизлиза Tete Chamorro
Ivan Trickovskiвлиза Ivan Trickovski
Начо Касесизлиза Начо Касес  46' Юлиан Брант  Юлиан Брантизлиза
Хектор Хевелвлиза Хектор Хевел  Леон Бейли  Леон Бейливлиза
41' Лукас Аларио  Лукас Алариодузпа
31' Митчел Вайзер  Митчел Вайзержълт картон
28' Доминик Коор  Доминик Кооргол