Лаказет поведе младите "артилеристи" към пета победа в групите на Лига Европа (видео)

13 декември 2018 | 23:55 - Обновена
Арсенал завърши участието си в груповата фаза на Лига Европа с пета победа, след като надделя икономично с 1:0 над Карабах на "Емиратс". Лондончани вече си бяха осигурили класирането в следващата фаза, но днес си гарантираха и първото място в Група Е. Единственото попадение отбеляза Александре Лаказет в 16-ата минута.

Унай Емери бе направил девет промени в своя състав, като единственото Сократис и Лаказет запазиха местата си в сравнение с двубоя с Хъдърсфийлд. Капитанът Лоран Косиелни се завърна сред титулярите за първи път от месец май, когато получи тежка травма. Месут Йозил също започна, а Мартинес застана на вратата. 17-годишният Букайо Сако също получи шанс.
Симеон Славчев започна като титуляр за гостите.
Още в деветата минута Сака опита техничен удар с левия крак от 20-ина метра, но Вагнер успя да избие.

В 17-ата Славчев сгреши пред наказателното поле на гостите, позволявайки на Нкетиа да му отнеме. Последният намери Йозил, който пусна топката на пътя на Лаказет. Французинът задържа добре, след което стреля в далечния ъгъл - 1:0. Този гол съвсем успокои домакините, които завършиха полувремето в тренировъчно темпо, без да бъдат обезпокоявани от своя съперник, който очевидно целеше просто да допусне по-малко попадения във вратата си.

В 65-ата минута Майтланд-Найлс развинти бранителите на Карабах по десния фланг, след което поднесе топката на младия Сака, но неговият удар премина встрани от целта.
1/4 час преди края Нкетиа засече с глава центриране на Сака, пращайки топката във вратата на гостите за втори път, но това попадение правилно бе отменено заради засада.
Минута преди края Сака пропусна най-чистата възможност в мача, след като получи от Нкетиа, но останал сам срещу Вагнер, стреля в лицето на вратаря, който спаси.
Арсенал завършва на първо място в Група Е с актив от 16 точки. Спортинг има 13, а Ворскла Полтава и Карабах завършиха кампанията с по едва три пункта.

Начо Монреал Начо Монреал18 Филип Озобич19 Филип Озобич
85' Jakub Rzezniczak  Jakub Rzezniczakизлиза
Филип Озобич  Филип Озобичвлиза
Месут Йозилизлиза Месут Йозил  83'
Charlie Gilmourвлиза Charlie Gilmour
82' Qara Qarayev  Qara Qarayevжълт картон
75' Mahir Madatov  Mahir Madatovизлиза
Dani Quintana  Dani Quintanaвлиза
Лоран Косиелниизлиза Лоран Косиелни  72'
Начо Монреалвлиза Начо Монреал
Александре Лаказетизлиза Александре Лаказет  63'
Zech Medleyвлиза Zech Medley
61' Мигел Мадера - Мичел  Мигел Мадера - Мичелизлиза