Лудогорец не успя и от шестия опит! Цюрих се измъкна в Разград (видео+галерия)

13 декември 2018 | 23:52 - Обновена
Отборът на Лудогорец не успя да усети вкуса на победата в тазгодишната компания в групите на Лига Европа. Българският шампион не записа успех и от шестия си опит. "Орлите" завършиха 1:1 с Цюрих в последния си двубой. Равносметката на тима е две загуби и четири равенства.
Първото попадение в днешната среща вкара Одей в 22-ата минута, а в 45-ата Шверчок изравни.
Лудогорец може да съжалява, че не взе трите точки, тъй като създаде няколко чисти голови положения. Веднъж и гредата спаси швейцарския отбор, който почти не застраши вратата на Хорхе Броун.
Двата тима отделиха десетина минути за разузнаване и в началото на срещата бе спокойно на терена. В 13-ата минута българският шампион създаде първата по-сериозна опасност. Якуб Шверчок влезе навътре и шутира, но стражът на гостите заложи на сигурното и изби. При добавката Марселиньо не успя да намери целта.
Малко по-късно Шверчок нахлу мощно и се опита да намери Вандерсон, но малко не достигна на бразилеца да засече във вратата.
В 22-ата Цюрих успя да отбележи при първата си по-опасна атака. След центриране от фаул Одей опъна мрежата, след удар отблизо с глава - 0:1!

В 28-ата минута Марселиньо изведе сам срещу вратаря Шверчок, който първо не успя да овладее добре топката, а после и да прехвърли стража на швейцарците.
Три минути по-късно късметът изневери на Натанаел. Бразилецът изпълни майсторски пряк свободен удар, но напречната греда се оказа верен помощник на вратаря Ванинс.
Така се стигна до 45-ата минута, когато Шверчок се възползва от грешка на бранител на Цюрих и с прецизен изстрел с вътрешната част на ходилото изравни - 1:1!

Първата голова ситуация през втората част бе пред вратата на Цюрих. Вандерсон бе изведен на добра позиция, но се забави да шутира и притичал играч на гостите изчисти в корнер. През вторите 45 минути гостите бяха доста вяли и плахи в атака и съвсем логично всичко интересно се случи пред тяхната врата.

Малко по-късно бразилецът отново пробва късмета си, но този път мерникът му се оказа неточен.
В 70-ата минута главният рефер не зачете гол на българския шампион заради засада на Сисиньо.
В 79-ата минута и пред Светослав Дяков се отвори добра възможност за отбелязаване на гол. Бившият национал обаче шутира твърде неточно.
В края на мача възпитаниците на Антони Здравков хвърлиха всички сили в атака и на два пъти застрашиха сериозно вратата на гостите от Швейцария. Първо Кешерю отправи мощен изстрел, но вратарят на Цюрих внимаваше и спаси. Последва остър набез на Сисиньо, който си извоюва отлична позиция за стрелба. Вместо да завърши атаката с изстрел, бразилецът реши да залъгва и сбърка, и по този начин равенството се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЮРИХ 1:1

0:1 Одей 22
1:1 Шверчок 45

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 3. Недялков, 90. Форстър, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 70. Шверчок

ЦЮРИХ: 1. Ванинс, 6. Палсон, 7. Винтер, 12. Гюноче, 14. Домжони, 15. Одей, 17. Бангура, 31. Крециу, 37. Диксон, 70. Кололи, 94. Хелифи

Лукас Саша Лукас Саша8 Роберто Родригес68 Роберто Родригес
89' Stephen Odey  Stephen Odeyизлиза
Алаин Неф  Алаин Нефвлиза
Вандерсонизлиза Вандерсон  87'
Димо Бакаловвлиза Димо Бакалов
Светослав Дяковизлиза Светослав Дяков  82'
Лукас Сашавлиза Лукас Саша
76' Benjamin Kololli  Benjamin Kololliизлиза
Роберто Родригес  Роберто Родригесвлиза
Якуб Шверчокизлиза Якуб Шверчок  72'
Клаудиу Кешерювлиза Клаудиу Кешерю
46' Fabio Dixon  Fabio Dixonизлиза
Bledian Krasniqi  Bledian Krasniqiвлиза
Якуб Шверчокгол Якуб Шверчок  45'
31' Mirlind Kryeziu  Mirlind Kryeziuжълт картон
21' Stephen Odey  Stephen Odeyгол
Рафаел Форстържълт картон Рафаел Форстър  18'
Яцек Горалскижълт картон Яцек Горалски  16'
1' Fabio Dixon  Fabio Dixonжълт картон