Айнтрахт прегази неубедителния Олимпик (Марсилия) (видео)

29 ноември 2018 | 23:53 - Обновена
Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се разправи с крайно неубедителния тази година тим на Олимпик (Марсилия), надвивайки френския си съперник с 4:0. Въпреки че двубоят бе лишен от всякакъв заряд заради сигурното класиране на немския отбор в следващата фаза на Лига Европа, футболистите на Адолф Хютер излязоха в търсене на петата си победа в Група Н.
За успеха им спомогнаха и двата автогола, отбелязани от Луис Густаво в 17-ата и Буна Сар в 62-ата минута. Другите два гола във вратата на Йоан Пеле вкара Лука Йович в 1-ата и 67-ата минута. След днешния успех Айнтрахт събра актив от 15 точки, а ОМ е последен с едва една точка и голова разлика 5-13.

Още в първата минута на двубоя Лука Йович изведе тима си напред в резултата, след като се възползва от лошо избита топка от стража Йоан Пеле. В 17-ата минута бразилският полузащитник Луис Густаво си вкара доста нелеп автогол, връщайки топката към своя вратар, който не бе застанал в очертанията й. Вторият автогол във вратата на Пеле дойде в 62-ата минута.
В грешник за ОМ се превърна Буна Сар, който опита да изчисти остро центриране на Дани Да Коща, но заби топката право във вратата си. В 67-ата минута Йович вкара втория си гол в срещата. Себастиан Халер отклони добра топка към сърбина, който се освободи от опеката на защитник и вкара четвърти гол във вратата на Пеле.
Така Айнтрахт се поздрави с пети успех в пети мач от груповата фаза на Лига Европа и нанесе нов шамар на финалиста в Лига Европа от изминалия сезон.
Анте Ребичвлиза Анте Ребич
71' Луис Густаво  Луис Густавожълт картон
Лука Йовичгол Лука Йович  67'
64' Валер Жермен  Валер Жерменизлиза
Florian Chabrolle  Florian Chabrolleвлиза
Талеб Таватаизлиза Талеб Тавата  63'
Филип Костичвлиза Филип Костич
Буна Саравтогол Буна Сар  62'
61' Максим Лопес  Максим Лопесизлиза