Рейнджърс оцеля с човек по-малко срещу Виляреал (видео)

29 ноември 2018 | 23:56 - Обновена
Отборите на Глазгоу Рейнджърс и Виляреал не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 5-ия кръг в група "G" на Лига Европа. Двубоят на "Айброкс" завърши при резултат 0:0, но домакините могат да са доволни от спечелената точка. Те играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като Даниел Кандеяс бе изгонен в самия край на първата част и удържаха натиска на "Жълтата подводница". Гостите пък има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха няколко страхотни възможности за гол, а вина за това има и вратарят Алън МакГрегър с блестащите си намеси под рамката.

Първият шанс в мача бе за домакините. Още в 6-ата минута Арфийлд от добра позиция в наказателното поле стреля твърде слабо и в ръцете на вратаря.

След това обаче по-добрите възможности бяха за Виляреал. В 32-ата минута Карл-Токо Екамби бе изведен на скорост, но останал очи в очи с вратаря стреля в тялото му и пропусна да открие резултата.

В 42-ата минута Екомби за втори път излезе сам срещу Алан МакГрегър, този път след груба грешка в защитата на домакините, но и този път стражът с блестяща намеса успя да опази вратата си.

В самия край на полувремето Рейнджърс остана в намален състав, след като Даниел Кандеяс бе изгонен за удар в лицето на съперник.

Виляреал опита да се възползва от численото си преимущество и натисна през втората част. В 52-ата минута мощен шут на Марио Гаспар отново пробва рефлексите на МакГрегър, който отново бе непробиваем.

В края на мача обаче и домакините се активизираха и в 77-ата минута техен гол бе правилно отменен заради засада, а три минути по-късно далечен изстрел на Кайл Лафърти бе с мъка отразен от стража Андрес Фернандес.

След това обаче и гостите пропуснаха нови три положения. В 82-ата минута далечен удар на Самуел Чуквуезе бе спасен от вратаря, а две по-късно и Хауме Коста стреля над вратата. В 88-ата минута пък Фунес Мори пропусна страхотна възможност отблизо, като стреля над напречната греда.

Така мачът приключи без победител и всичко в групата ще се реши след изиграването на последните мачове. Виляреал е със 7 точки на 1-ата позиция, но толкова има и вторият Рапид (Виена). Рейнджърс е 3-и с 6 точки, а на 4-ото място е Спартак (Москва) с 5 точки.

Сантиаго Касорла19 Сантиаго Касорла
Джон Фланаганжълт картон Джон Фланаган  90' Алваро Гонсалес  Алваро Гонсалесжълт картон
Ласана Кулибалиизлиза Ласана Кулибали
Ross McCrorieвлиза Ross McCrorie
Glenn Middletonжълт картон Glenn Middleton
Alfredo Moreloизлиза Alfredo Morelo  78'
Кайл Лафъртивлиза Кайл Лафърти
74' Пабло Форналс  Пабло Форналсизлиза
Samuel Chukwueze  Samuel Chukwuezeвлиза
62' Ману Тригерос  Ману Тригеросизлиза
Сантиаго Касорла  Сантиаго Касорлавлиза
Карлос Бака  Карлос Бакаизлиза
Жерард Морено  Жерард Мореновлиза
Daniel Candeiasчервен картон Daniel Candeias  45'
Daniel Candeiasжълт картон Daniel Candeias  36'
35' Марио Гаспар  Марио Гаспаржълт картон