Спортинг е в следващата фаза след бой по Симеон Славчев и компания (видео)

29 ноември 2018 | 22:02 - Обновена
Отборът на Спортинг (Лисабон) вече е сигурен участник на 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер "Лъвовете" победиха с категоричното 6:1 Карабах в гостуването си от група "Е" и по този начин португалците са сигурни, че ще завършат на второто място в групата. Като титуляр за азерите започна българският национал Симеон Славчев, който обаче не помогна много на своя отбор, а през втората част си изкара жълт картон и след това бе заменен от Озобич в 71-ата минута.

Срещата започна лошо за домакините и още в 5-ата минута Якуб Ржежничак задържа Бас Дост в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Потърпевишят сам се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Все пак Карабах успя да се върне в мача в 14-ата минута. Тогава топката бе центрирана в пеналта, там Уайлд-Доналд Герие я свали с глава към Абдела Зубир, който от воле бе точен за 1:1.

В 20-ата минута обаче Спортинг си върна преднината. Грешка в средата на терена позволи на гостите да отнемат топката, да комбинират и Бруно Фернандеш с далечен удар порази вратата.

В 34-ата минута португалците забиха и още едно попадение. Луиш Нани направи за смях защитата на съперника, преминавайки като на парад през няколко играчи, след което технично отбеляза третия гол за своя тим.

В 65-ата минута и Абдулай Диаби бе точен за гостите. Той се възползва от лошо върната топка с глава, изскочи сам срещу вратаря, финтира го и отбеляза за 1:4.

1:5 направи отново Бруно Фернандеш в 75-ата минута. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл препарира вратаря.

Крайното 1:6 оформи отново Диаби, който вкара много красив гол от воле, след като получи перфектен пас зад защитата от Джоване Кабрал.

С този успех Спортинг вече има 10 точки и със сигурност ще завърши на 2-ото място в групата, където се намира и в момента. Карабах пък заема последното място с 3 спечелени точки.

Jakub Rzezniczak Jakub Rzezniczak52 Андре Пинто6 Андре Пинто
Rashad Farhad Sadygov Rashad Farhad Sadygov14 Себастиан Коатес4 Себастиан Коатес
Джон Деларджвлиза Джон Делардж
79' Луиш Нани  Луиш Наниизлиза
Карлос Мане  Карлос Маневлиза
75' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешгол
74' Бруно Гаспар  Бруно Гаспаризлиза
Thierry Correia  Thierry Correiaвлиза
Симеон Славчевизлиза Симеон Славчев  71' Бас Дост  Бас Достизлиза
Филип Озобичвлиза Филип Озобич  Jovane Cabral  Jovane Cabralвлиза
65' Абдулай Диаби  Абдулай Диабигол
Симеон Славчевжълт картон Симеон Славчев  49'
Мигел Мадера - Мичелжълт картон Мигел Мадера - Мичел  43'
Mahir Madatovжълт картон Mahir Madatov  40'
33' Луиш Нани  Луиш Нанигол
28' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешжълт картон
Qara Qarayevжълт картон Qara Qarayev  25'
20' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешгол
Абдела Зубиргол Абдела Зубир  14'
5' Бас Дост  Бас Достдузпа