БАТЕ за втори път удари МОЛ Види с Миланов, но интригата остава (видео)

29 ноември 2018 | 21:45 - Обновена
Националът Георги Миланов и неговият МОЛ Види загубиха с 0:2 като гост на БАТЕ Борисов след голове на Никола Сигневич (22') и Мирко Иванич (85') и сериозно намалиха шансовете си да прескочат груповата фаза на Лига Европа. Такива все още има, но минават през положителен резултат срещу Челси в последния кръг и благоприятно развитие на мача между ПАОК и БАТЕ, които също разчитат да се преборят за второто място.

Победа щеше да класира МОЛ Види за 1/16-финалите още днес, но и равенството беше добре дошло за гостите. За БАТЕ нямаше друга алтернатива освен трите точки. Беларусите имаха само една победа в групата - 2:0 при визитата си в Унгария в първия кръг.
Водени от ветерана Александър Хлеб, домакините започнаха много силно и още в 3-ата минута Сигневич уцели гредата. Малко по-късно нова опаност пред вратата на МОЛ Види завърши с изчистване от самата голлиния. БАТЕ обаче продължи да атакува и заслужено поведе в средата на полувремето. Игор Стасевич центрира от корнер, а Сигневич засече топката с глава и не остави шансове на Ковачик.

Миланов показа класа в 38-ата минута, когато по чудесен начин овладя топката след пас на Шчепович и се устреми фронтално към наказателното поле, но беше препънат от Егор Филипенко. Фаула изпълни ветеранът Шаболш Хущи, който стреля мощно, но Шербицки изби.
През втората част МОЛ Види се изнесе в по-предни позиции, но много трудно стигаше до удари към вратата на домакините. В същото време контрите на БАТЕ не бяха никак безопасни. Офанзивните смени с нищо не помогнаха на унгарците, които значително усложниха задачата си да се класират за 1/16-финалите.

В последния кръг отборът на Жоро Миланов ще е домакин на Челси, а БАТЕ гостува на ПАОК в Солун. Изглежда много вероятно Мол Види, ПАОК и БАТЕ да завършат с по 6 точки и тогава ще се гледат допълнителните показатели помежду им.

Mirko Ivanicгол Mirko Ivanic  85'
76' Vinicius  Viniciusжълт картон
74' Шаболш Хущи  Шаболш Хущиизлиза
Boban Nikolov  Boban Nikolovвлиза
67' Loic Nego  Loic Negoизлиза
Ищван Ковач  Ищван Ковачвлиза
Александър Хлебизлиза Александър Хлеб  66'
Maksim Skavyshвлиза Maksim Skavysh
Nikolay Signevichжълт картон Nikolay Signevich  65'
64' Mate Patkai  Mate Patkaiизлиза