Милан държи съдбата си в свои ръце след голово шоу на "Сан Сиро" (видео)

29 ноември 2018 | 21:47 - Обновена
Отборът на Милан надви Дюделанж с 5:2 в среща от Група F на Лига Европа и се изкачи на второ място , следван от Олимпиакос. Така италианският гранд ще спори с гръцкия тим в последния мач от груповата фаза за класиране на 1/16-финалите. "Росонерите" поведоха с гол на Патрик Кутроне в 21-ата минута. В 39-ата минута гостите от Дюделанж изравниха резултата след красив гол на Щолц, а в 49-ата минута Турпел направи вкара за пълния обрат. Милан изравни резултата в 66-ата минута след нелеп автогол на Стелвио. В 70-ата минута страхотен удар на Чалханоолу извън наказателното поле отново даде преднина на италианския гранд. В 78-ата минута Дюделанж си вкара втори автогол, този пъти чрез Том Шнел. Само две минути по-късно Фабио Борини вкара пети гол във вратата на гостите.
На вратата на Милан застана Пепе Рейна, който е първи избор на Дженаро Гатузо в мачовете от Лига Европа. Пред него действаха Давиде Калабрия, Шимич, Сапата и Диего Лаксалт, а пред тях в халфовата линия играха Ален Халилович, Тиемуе Бакайоко, Андреа Бертолачи и Чакан Чалханоолу. В предни позиции Гонсало Игуаин си партнираха с Патрик Кутроне.

За непретенциозния тим на Дюделанж направи впечатление, че сред стартовите единадесет попадна българският футболист Едисон Йорданов.

Футболистите на Милан тръгнаха в атака още в първите минути на срещата. В 6-ата минута удар на Гонсало Игуаин премина застрашително покрай десния страничен стълб на вратата зад Бонефой. Още в следващата атака стражът трябваше да отразява силен удар на Чалханоолу. Отново вратарят спаси Дюделанж в 9-ата минута след добър фалцов изстрел на Ален Халилович.

В 21-ата минута по-добрите действия на Милан доведоха до гол във вратата на Дюделанж. Патрик Кутроне получи добро подаване с пета от Гонсало Игуаин, овладя, завъртя се добре и стреля, а стражът Бонефой не се намеси по най-добрия начин и топката влезе във вратата му. В 39-ата минута Дюделанж изравни резултата, донякъде неочаквано. При центриране от ъглов удар топката достигна до непокрития Доминик Щолц който със свиреп удар не остави никакви шансове на Пепе Рейна.

В 49-ата минута Дюделанж шокира всички на "Сан Сиро" с втори гол във вратата на Рейна. Давид Турпел се възползва от груба грешка в защита на Кристиан Сапата и с добър удар с десния крак изведе тима си напред в резултата.
На Милан му бяха необходими 17 минути, за да изравни резултата. "Росонерите" имаха късмета бранителят Стелвио да си вкара неспасяем автогол при центриране на Хакан Чалханоолу. В 70-ата минута Чалханоолу взриви "Сан Сиро" със страхотен гол извън наказателното поле.
Турският национал намери топката добре след неразчетено изчистване на бранител в синьо. В 78-ата минута Том Шнел последва примера на Стелвио и си вкара атрактивен автогол в опита си да изчисти топката след центриране. Две минути по-късно Фабио Борини също попадна сред голмайсторите. Италианецът бе на точното място при удар на Чалханоолу, отбил се в напречната греда. Борини овладя и стреля силно, а ударът му се оплете в мрежата за пети път.
Това бе и последното по-сероизно положение пред една от двете врати и Милан се поздрави с много важен успех в груповата фаза на турнира.

5:2 Борини (80)

МИЛАН: Рейна, Калабрия, Шимич, Сапата, Лаксалт, Халилович, Бакайоко, Бертолачи, Чалханоолу, Игуаин Кутроне

ДЮДЕЛАНЖ: Бонефой, Шнел, Стелвио, Премпех, Йорданов, Щолц, Марк-Андре Крушка, Кутуриер, Мелис, Синани, Турпел

Хосе Маури Хосе Маури4 Леван Кениа99 Леван Кениа
87' Bryan Melisse  Bryan Melisseжълт картон
Danel Sinani  Danel Sinaniизлиза
Nicolas Perez  Nicolas Perezвлиза
Фабио Боринигол Фабио Борини  81'
Патрик Кутронеизлиза Патрик Кутроне  80' Dominik Stolz  Dominik Stolzизлиза
Фабио Боринивлиза Фабио Борини  Леван Кениа  Леван Кениавлиза
Tom Schnellавтогол Tom Schnell  78'
75' Stelvio  Stelvioизлиза
Марио Покар  Марио Покарвлиза
72' David Turpel  David Turpelжълт картон
Сусовлиза Сусо
49' David Turpel  David Turpelгол
39' Dominik Stolz  Dominik Stolzгол
Патрик Кутронегол Патрик Кутроне  21'
19' Dominik Stolz  Dominik Stolzжълт картон