Лацио се класира напред в ЛЕ, изхвърли Олимпик Марсилия (видео)

08 ноември 2018 | 22:15 - Обновена
Отборът на Лацио спечели домакинството си на Олимпик (Марсилия) с 2:1 в четвърта среща от груповата фаза на Лига Европа. Точни за “орлите” на “Олимпико” бяха Марко Пароло в добавеното време на първата част и Хоакин Корея в 55-ата минута. В 60-ата минута Флориан Товен намали изоставането на френския тим, а добрите намеси на Томас Стракоша в хода на мача наклониха везните в полза на Лацио. Със спечелените три точки днес Лацио гарантира класирането си в следващата фаза на турнира, изоставайки на 3 точки от първия Айнтрахт (Франкфурт). Финалистът от миналото издание на Лига Европа - Олимпик пък ще отпадне в груповата фаза.
Срещата започна по-силно за гостите от Марсилия и още в 6-ата минута Томас Стракоша трябваше да се намесва при изстрел на Хироки Сакай. В 23-ата минута отново Стракоша предотврати гол във вратата си след изстрел на камерунския нападател Клинтън Н’Жие. Две минути преди края на първата част Флориан Товен опита късмета си с изстрел от около 25 метра, който принуди стража на домакините да плонжира, за да блокира удара. Въпреки по-добрите действия на футболистите на Олимпик, домакините от Лацио поведоха в първата минута на добавеното време чрез Марко Пароло, който успя да засече центриране на Чиро Имобиле, преборвайки се със защитник на Олимпик в наказателното поле.
След подновяването на играта домакините изглеждаха по-спокойни и действията им по терена бяха значително по-добри в сравнение с първата част. В 55-ата минута отборът на Лацио стигна до втори гол чрез Хоакин Корея. Нападателят получи страхотно извеждащо подаване от Чиро Имобиле и останал очи в очи с Йоан Пеле, не пропусна да удвои.
Радостта на “орлите” не продължи дълго, тъй като гостите успяха да намалят изоставането си само пет минути по-късно. Сансон се възползва от груба грешка на Марко Пароло в средата на терена, а след това пусна добро подаване към Флориан Товен, който с премерен удар по земята преодоля безгрешния до момента Стракоша. Това попадение подейства отрезвяващо на “орлите”, които отново поеха диригентската палка.
В рамките на 5 минути стражът Пеле трябваше да се намесва на три пъти. Първо удар на Имобиле с глава бе париран от вратаря, а след това отново Имобиле и Корея не успяха да преодолеят противниковия страж.
Заключителните минути на срещата бяха по-силни за Олимпик. Футболистите на френския тим хвърлиха всичко в атака в търсене на изравнително попадение, а до такова можеше да се стигне в последната минута на продължението. Единствено добрата намеса на Томас Стракоша, който блокира удар с крак, не позволи на Максим Лопес да отбележи. Така отборът на Симоне Индзаги се поздрави с ценен успех, който задържа тима на три точки зад водача в Група Н Айнтрахт (Франкфурт).
Сергей Милинкович-Савич Сергей Милинкович-Савич21 Димитри Пайе10 Димитри Пайе
88' Кевин Строотман  Кевин Строотманжълт картон
87' Клинтън Н'Жие  Клинтън Н'Жиежълт картон
Сергей Милинкович-Савичжълт картон Сергей Милинкович-Савич  83'
82' Флориан Товен  Флориан Товенизлиза
Костас Митроглу  Костас Митроглувлиза
Хоакин Кореяизлиза Хоакин Корея  81'
Луис Албертовлиза Луис Алберто
79' Адил Рами  Адил Рамиизлиза
Буна Сар  Буна Сарвлиза
Валон Беришаизлиза Валон Бериша  70' Морган Сансон  Морган Сансонизлиза
Сергей Милинкович-Савичвлиза Сергей Милинкович-Савич  Димитри Пайе  Димитри Пайевлиза
60' Флориан Товен  Флориан Товенгол
Уолъсизлиза Уолъс  57'
Бащошвлиза Бащош
Хоакин Кореягол Хоакин Корея  55'
52' Адил Рами  Адил Рамижълт картон
Марко Парологол Марко Пароло  45'
39' Флориан Товен  Флориан Товенжълт картон
Уолъсжълт картон Уолъс  27'
22' Лукас Окампос  Лукас Окампосжълт картон