Бордо надигра Зенит, но отново не победи (видео)

08 ноември 2018 | 23:59 - Обновена

В мач от група "С" на Лига Европа Бордо и Зенит направиха 1:1. Французите могат да съжаляват повече за резултата, защото водеха на почивката и пропуснаха доста положения. Зенит изравни двайсетина минути преди края чрез Антон Заболотний и запази лидерската си позиция с 8 точки. Бордо пък остана на дъното с едва 1 точка.

Както се очакваше, наставникът на Зенит Сергей Семак даде почивка на част от основните си футболисти, за да запази силите им за предстоящото през уикенда дерби с ЦСКА (Москва). Бордо също не беше в оптимален състав, а сред титулярите на френския тим попадна защитникът Вукашин Йованович, който преди това беше собственост именно на Зенит.
Домакините действаха разкрепостено и през първата част създадоха доста неприятности за защитата на питерци и вратаря Андрей Луньов. В основата на всичко най-интересно беше Франсоа Камано. Той отправи няколко удара, с които Луньов се справи, а в 33-ата минута след шут на нападателя и гредата помогна на стража на гостите. Секунди по-късно Емануел Маман фаулира в наказателното поле Юсуф Сабали и Камано реализира дузпата за 1:0. Зенит имаше само една голова ситуация и тя дойде в края на полувремето, когато Антон Заболотний стреля с глава, но Беноа Костил изби.

След почивката отново Бордо създаде по-чистите положения. В 52-ата минута Самуел Калу шутира покрай вратата, a Зенит с нищо не затрудняваше защитата на жирондинци. Това обаче се промени след направните от Семак смени. Разсейване във френската отбрана даде шанс на Себастиан Друиси да изравни, но аржентинецът го пропусна. В 72-ата минута обаче Далер Кузяев влезе в наказателното поле, подаде на Заболотний и таранът на питерци вкара за 1:1.

Този резултат беше изгоден за тима от Санкт Петербург и до края гостите се стремяха с всички сили да го запазят. Бордо не намери начин да изтръгне победата и вече няма дори теоретични шансове да се класира за 1/16-финалите.

В предпоследните мачове от групата Зенит ще е домакин на ФК Копенхаген, а Бордо ще приеме Славия (Прага) в опит да запише първа победа.

Никола де Превилвлиза Никола де Превил
78' Себастиан Дриуси  Себастиан Дриусиизлиза
Олег Шатов  Олег Шатоввлиза
72' Антон Заболотний  Антон Заболотнийгол
Франсоа Каманоизлиза Франсоа Камано  67'
Ян Карамовлиза Ян Карамо
Франсоа Каманожълт картон Франсоа Камано  65' Александър Ерохин  Александър Ерохинизлиза
Далер Кузяев  Далер Кузяеввлиза
60' Александър Анюков  Александър Анюковизлиза
Роберт Мак  Роберт Маквлиза
59' Луиш Нето  Луиш Нетожълт картон
Андреас Корнелиусизлиза Андреас Корнелиус  46'
Джими Брианвлиза Джими Бриан
Вукашин Йовановичжълт картон Вукашин Йованович  41'
Франсоа Каманодузпа Франсоа Камано  35' Андрей Луньов  Андрей Луньовжълт картон
31' Елмир Набиулин  Елмир Набиулинжълт картон
23' Александър Анюков  Александър Анюковжълт картон