Айнтрахт (Франкфурт) с 4 от 4 в Лига Европа (видео)

08 ноември 2018 | 21:50 - Обновена
Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна четвърти пореден успех в груповата фаза на Лига Европа, налагайки се като гост на Аполон (Лимасол) с 3:2. Попаденията за немския тим реализираха Лука Йович в 17-ата минута, Себастиен Халер в 55-ата и Мият Гачинович три минути по-късно. Почетното попадение за домакините падна в 71-ата минута. Емилио Зелая бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране от фаул. Със спечелените три точки днес Айнтрахт оглавява Група Н с актив от 12 точки, следван от Лацио с три по-малко.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута с гол на Лука Йович. Нападателят получи добро подаване от Джетро Вилемс, надбяга лесно защитата на домакините и вкара топката във вратата на Анстазиос Кисас със силен удар с левия крак. До края на полувремето футболистите на Аполон достигаха доста трудно до положения пред вратата на своя опонент, а отборът от Германия не оползотвори няколко добри положения чрез Халер.
В 55-ата минута голмайсторът на Айнтрахт успя да удвои преднината на своя тим. Себастиен Халер показа хищническия си нюх в наказателното поле и засече добро центриране отляво на Мият Гачинович. Три минути по-късно асистентът се превърна в реализатор.
Гачинович се възползва от объркан пас пред наказателното поле, пое топката и с добър удар по земя в долния десен ъгъл направи резултата класически. Отборът на Аполон все пак достигна до почетно попадение в 71-ата минута, а негов реализатор бе Емилио Зелая.
Футболистът на домакините засече с глава центриране на Жоао Педро от фаул. В 81-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Марк Стендера за грубо нарушение. В четвъртата минута на добавеното време домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Джетро Вилемс срещу Адриен Сардинеро Корпа. Зад топката застана Зелая, който не сгреши, насочвайки удара си в долния ляв ъгъл.
Силите на Аполон не достигнаха за частичен обрат и така Айнтрахт спечели ценни три точки от визитата си в Кипър.
Емилио Зелаядузпа Емилио Зелая  90' Анте Ребич  Анте Ребичжълт картон
86' Джетро Вилемс  Джетро Вилемсжълт картон
85' Лука Йович  Лука Йовичизлиза
Николай Мюлер  Николай Мюлервлиза
81' Марк Стендера  Марк Стендерачервен картон
77' Желсон Фернандес  Желсон Фернандесизлиза
Джонатан де Гузман  Джонатан де Гузманвлиза
Емилио Зелаягол Емилио Зелая  71'
70' Обите Еван Ндика  Обите Еван Ндикажълт картон
Андре Скембриизлиза Андре Скембри  67'
David Faupalaвлиза David Faupala
66' Себастиен Алер  Себастиен Алеризлиза
Анте Ребич  Анте Ребичвлиза
Giorgos Vasiliouизлиза Giorgos Vasiliou  60'
Joao Pedroвлиза Joao Pedro
58' Мият Гачинович  Мият Гачиновичгол
55' Себастиен Алер  Себастиен Алергол
Антон Маглицаизлиза Антон Маглица  46'
Емилио Зелаявлиза Емилио Зелая
37' Марк Стендера  Марк Стендеражълт картон
17' Лука Йович  Лука Йовичгол