Динамо (Загреб) оглави Група D след обрат в Търнава (видео)

25 октомври 2018 | 22:28 - Обновена
Отборът на Динамо (Загреб) победи с 2:1 като гост тима на Спартак (Търнава) в среща от Група D на турнира Лига Европа. Хърватският тим постигна пълен обрат през второто полувреме с попадения на Марио Гавранович в 64-ата минута и Оршич в 75-ата. С този си успех Динамо събра актив от 9 точки след изиграването на първите три срещи от груповата фаза и е едноличен лидер в групата си.
Началото на срещата не предложи положения пред двете врати и двата отбора изчакваха грешка на противника. До такава се стигна в 32-ата минута, в която Али Чорбани се възползва от сериозно неразбирателство между стража на гостите и негов съотборник. От последвалата грешка се откри възможност пред Чорбани да вкара на празна врата, а нападателят не сбърка от близка дистанция. През втората част гостите от Хърватия бяха като преобразени и натиснаха сериозно своя противник в търсене на обрат.
В 64-ата минута Марио Гавранович върна равенството в срещата, а голът му бе копие на попадението на Спартак (Търнава) през първата част. В 74-ата минута отново Гвранович бе замесен при втория гол за своя тим, но този път със страхотна асистенция към своя съотборник Оршич. До края на срещата резултатът остана непроменен, а Динамо (Загреб) оглави Група D с актив от 9 точки в три срещи.
Erik Grendel Erik Grendel8 Изет Хайрович8 Изет Хайрович
Vakhtang Tchanturishvili Vakhtang Tchanturishvili7 Марио Гавранчич11 Марио Гавранчич
Ali Ghorbani Ali Ghorbani10 Мислав Орсич99 Мислав Орсич
Davit Skhirtladze Davit Skhirtladze16 Дамян Каджор92 Дамян Каджор
Патрик Малецки Патрик Малецки26 Ivan Sunjic34 Ivan Sunjic
Бруно Петкович21 Бруно Петкович
88' Марио Гавранчич  Марио Гавранчичизлиза
Бруно Петкович  Бруно Петковичвлиза
86' Daniel Olmo  Daniel Olmoизлиза
Ivan Sunjic  Ivan Sunjicвлиза
Якуб Радаизлиза Якуб Рада  82'
Davit Skhirtladzeвлиза Davit Skhirtladze
77' Мислав Орсич  Мислав Орсичгол
74' Изет Хайрович  Изет Хайровичизлиза
Дамян Каджор  Дамян Каджорвлиза
71' Ариян Адеми  Ариян Адемижълт картон
Erik Jirkaизлиза Erik Jirka  69'
Патрик Малецкивлиза Патрик Малецки
64' Марио Гавранчич  Марио Гавранчичгол