Андерлехт пропиля аванс от два гола срещу Фенербахче (видео)

25 октомври 2018 | 21:51 - Обновена
Отборът на Андерлехт завърши наравно 2:2 с Фенербахче в среща от Група D на турнира Лига Европа. Главен съдия на срещата бе българският елитен рефер Георги Кабаков. Домакините от Белгия трябва да съжаляват, след като пропиляха аванс от два гола и допуснаха изравняване в рамките на четири минути. Закария Бакали даде аванс на своя тим в 35-ата минута, а в 50-ата отново той покачи. Голове на Майкъл Фрей в 53-ата минута и Хасан Али Калдаръм в 57-ата обаче осигуриха точката за Фенербахче в днешната визита.
Гостите от Турция бяха близо до откриването на резултата в 20-ата минута, когато пред Слимани се откри добър шанс да обстрелва вратата от границата на наказателното поле. Изстрелът на алжиреца обаче премина покрай вратата. В 29-ата минута удар на Требел от състава на домакините премина покрай левия страничен стълб на вратата на Фенербахче. В 34-ата минута Тома Дидилон трябваше да се намесва след силен изстрел на Ясин Бензия, който попадна право в ръцете на стража.
В 35-ата минута домакините поведоха, след като Закария Бакали бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на Андерлехт отигра с едно докосване, пращайки топката във вратата на Харун Текин. В самия край на полувремето домакините бяха близо до втори гол, но изстрел на Свен Кумс срещна гредата. Белгийският тим започна силно втората част и само пет минути след подновяването на мача Закария Бакали вкара втория си гол в срещата с ювелиран фалцов удар, който намели далечния ъгъл на вратата зад Текин.
В 53-ата минута Майкъл Фрей намали. Нападателят получи истински подарък от халф на домакините, който върна топка към защитата от средата на терена, но кълбото попадна във Фрей, който навлезе в наказателното поле и добър изстрел намали изоставането на Фенербахче. Четири минути по-късно Хасан Али Калдъръм навърза трима защитници като на шега и със силен изстрел с левия крак изравни. До края на срещата и двата отбора не успяха да отбележат гол в противниковата врата и поделиха точките.
Андре Аю20 Андре Аю
90' Хасан Али Калдъръм  Хасан Али Калдъръмжълт картон
Alexis Saelemaekersизлиза Alexis Saelemaekers  86' Elif Elmas  Elif Elmasизлиза
Анди Нахарвлиза Анди Нахар  Алпер Потук  Алпер Потуквлиза
Pieter Gerkensизлиза Pieter Gerkens
Mohammed Daudaвлиза Mohammed Dauda
Закария Бакалижълт картон Закария Бакали  78'
74' Ясин Бензия  Ясин Бензияизлиза
Oguz Guctekin  Oguz Guctekinвлиза
Ислам Силмани  Ислам Силманиизлиза
Андре Аю  Андре Аювлиза
Иван Сантинижълт картон Иван Сантини  68'
Alexis Saelemaekersжълт картон Alexis Saelemaekers  66'
64' Elif Elmas  Elif Elmasжълт картон
57' Хасан Али Калдъръм  Хасан Али Калдъръмгол
53' Майкъл Фрей  Майкъл Фрейгол
52' Ясин Бензия  Ясин Бензияжълт картон
Закария Бакалигол Закария Бакали  50'
Свен Кумсжълт картон Свен Кумс  45' Ислам Силмани  Ислам Силманижълт картон
43' Мартин Шкъртел  Мартин Шкъртелжълт картон
Закария Бакалигол Закария Бакали  35'
27' Маурисио Исла  Маурисио Ислажълт картон
10' Jaja  Jajaжълт картон