Голово шоу на "Велодром" почти изхвърли Олимпик Марсилия от ЛЕ (видео)

25 октомври 2018 | 23:55 - Обновена
Отборът на Лацио победи тима на Олимпик Марсилия с 3:1 като гост в среща от Група "Н" на турнира Лига Европа. Резултата на "Велодром" откри Уолъс в 10-ата минута, засичайки добро центриране с глава от ъглов удар. В 59-ата минута Фелипе Кайседо покачи след добър пас на Чиро Имобиле. В 86-ата минута Димитри Пайе намали след страхотно изпълнение на пряк-свободен удар. В последната минута на редовното време Адам Марушич сложи край на спора с прекрасен гол в горния десен ъгъл на вратата зад Манданда. Така Лацио събра актив от 6 точки, следван от Олимпик, който има едва една точка до момента.

Срещата започна силно за отбора на Лацио, който поведе в резултата още в 10-ата минута чрез Уолъс. Защитникът на "орлите" се извиси при центриране от ъглов удар и отправи неспасяем удар с глава, който Манданда не успя да блокира.

В 20-ата минута изстрел на Чиро Имобиле срещна десния стълб на вратата на домакините. Италианският нападател получи добър пас с пета от Кайседо и стреля от движение, но нямаше достатъчно късмет. В 32-ата минута отново Имобиле обстрелва вратата на Манданда, но френският страж изби в ъглов удар. В оставащите минути до края на полувремето тимът от Марсилия се съвзе и пробва да застраши вратата на Стракоша с изстрели на Луиз Густаво и Костас Мотроглу, но до гол така и не се стигна.

В 56-ата минута добро разиграване между Кевин Строотман и Хироки Сакай позволи на Сансон да стреля към вратата на Стракоша, но изстрелът на полузащитника премина високо над напречната греда. Минута по-късно удар на Густаво премина покрай страничния стълб.

В 59-ата минута Лацио шокира домакините с втори гол, а негов реализатор бе Фелипе Кайседо. Нападателят получи страхотен пас от Чиро Имобиле и с промуши топката под плонжа на Манданда. В 70-ата минута коварен изстрел на Густаво бе избит от Стракоша в ъглов удар. В 86-ата минута капитанът на Олимпик Димитри Пайе намали изоставането на тима си след страхотно изпълнение на пряк-свободен удар, което не остави никакви шансове на Стракоша за каквато и да било намеса. В последната минута на редовното време Адам Марушич вкара трети гол за "ролите", след като преодоля Бубакар Камара и отправи неспасяем удар в горния десен ъгъл на вратата зад Манданда, който френският страж изгледа отблизо. Така Лацио събра актив от 6 точки, а Олимпик Марсилия е трети с 1 точка.

ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ - ЛАЦИО 1:3

0:1 Уолъс (10)

0:2 Имобиле (59)

1:2 Пайе (86)

1:3 Марушич (90)

ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ: Манданда, Сакай, Рами, Камара, Амави, Густаво, Строотман, Сансон, Пайе, Окампос, Митроглу

ЛАЦИО: Стракоша, Уолъс, Ачерби, Раду, Касерес, Пароло, Лейва, Милинкович-Савич, Лулич, Кайседо, Имобиле

Клинтън Н'Жие Клинтън Н'Жие14 Данило Каталди32 Данило Каталди
90' Адам Марушич  Адам Марушичгол
Димитри Пайегол Димитри Пайе  86'
Жордан Амавиизлиза Жордан Амави  80'
Буна Сарвлиза Буна Сар
74' Марко Пароло  Марко Пароложълт картон
Клинтън Н'Жиевлиза Клинтън Н'Жие
62' Сенад Лулич  Сенад Луличизлиза
Валон Бериша  Валон Беришавлиза
59' Фелипе Кайседо  Фелипе Кайседогол
48' Лукаш Лейва  Лукаш Лейваизлиза
Адам Марушич  Адам Марушичвлиза
Кевин Строотманжълт картон Кевин Строотман  45'
Хироки Сакаижълт картон Хироки Сакаи  44'
33' Сенад Лулич  Сенад Луличжълт картон
30' Стефан Раду  Стефан Радужълт картон