Силите на Лудогорец стигнаха за 20 минути супер футбол, разградчани аут с единия крак от ЛЕ (видео)

25 октомври 2018 | 21:49 - Обновена
Лудогорец намали до минимум шансовете си за прескачане на групите в Лига Европа, след като завърши 1:1 при гостуването си на АЕК Ларнака. Джоди Лукоки откри резултата в 7-ата минута, а Ларена изравни от дузпа в 25-ата минута.

Така орлите имат едва една точка след три изиграни кръга и изостават на цели пет от втория Байер (Леверкузен), който днес загуби с 2:3 от Цюрих.

Разградчани изиграха много силни първи 20 минути, в които освен гола реализираха още един, но той бе отменен поради тънка засада. Освен това Моци нацели греда, а на два пъти Кешерю провали голови атаки.

След това обаче много лошото физическо състояние, в което е отборът от началото на сезона пролича и днес. Това се отрази пагубно и в 25-ата минута българският шампион допусна колективна грешка в отбрана, завършила с голям гаф на Ренан, за да се стигне до дузпа за АЕК, реализирана от Ларена.

До края на двубоя орлите продължиха с честите си и елементарни грешки във всички фази, а над всички в този аспект бяха звездите Кешерю и Марселиньо. Двамата рядко подаваха точно на своите съотборници и може да се каже, че това бяха най-слабите им минути, откакто са в Лудогорец.

През второто полувреме пък лидерът на Първа лига тотално "спука гуми" и заигра буквално на ходом, което за малко не им коства дори едната точка. Именно тук си пролича, че явно предишният наставник Пауло Аутуори е провел неправилна предсезонна подготовка, която се отразява зле на орлите.

Срещата започна много добре за разградчани. В 3-ата минута Вандерсон успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Лукоки да изпревари Рамирез и да реализира.

Домакините продължиха да пресират дълбоко българския шампион, което им изигра лоша шега в 7-ата минута. Тогава Лудогорец изнесе великолепно топката отляво. Натанаел комбинира с Вандерсон, след което пусна брилянтно към набралия скорост Лукоки и нападателят вкара в долния ляв ъгъл - 1:0 за Лудогорец.

Веднага след изпълнението на центъра АЕК можеше да изравни, когато Тричковски излезе очи в очи с Ренан, но стражът на разградчани демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 12-ата минута само късметът спаси кипърците от второ попадение. Моци засече с глава центриране на Вандерсон от ъглов удар, но нацели лявата греда.

В 15-ата минута Лудогорец пропила още две много добри възможности за втори гол. Първо, след грешка на домакинската отбрана, Кешерю овладя в наказателното поле и стреля в аут. В тази ситуация румънецът прояви егоизъм, тъй като трябваше да подаде на оставения непокрит Вандерсон и ако го бе сторил, това почти сигурно щеше да означава второ попадение. Секунди по-късно Кешерю взе топката от крака на Марселиньо, който можеше да отправи фронтален шут от 7-8 метра.

Така се стигна до 25-ата минута, в която орлите демонстрираха старата си слабост - лоша подредба при игра в защита. Вандерсон и Сисиньо изпуснаха противников футболист отляво след 60-метров пас. Последва центриране, което Моци не изби по най-добрия начин. Големият гаф обаче бе на Ренан, който в опита си да хване топката направи голяма глупост и се стовари нескопосано върху гърба на Тричковски. Реферът отсъди дузпа, която Ларена реализира - 1:1.

До края на полувремето футболистите на българския тим допуснаха изненадващо много грешки в защита и средата на терена, които щяха да бъдат наказани от по-класен тим, но АЕК не се възползва от тях. Най-деен в това отношение бе Марселиньо. В заключителните секунди на полувремето двата тима си размениха по един опасен удар. Първо Лукоки шутира опасно от 20 метра, но в аут, а секунди след това шут на играч от домакините бе избит от Ренан.

В началото на второто полувреме АЕК взе инициативата и не я изпусна до края на двубоя. В 52-ата минута кипърците за малко не осъществиха пълен обрат. Хавел шутира от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 64-ата минута пред домакините се откри нов шанс, но за късмет на българския отбор Тричковски стреля от 3 метра с глава в аут.

В 83-ата минута АЕК изпусна поредно положение. След центриране отдясно и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Тете, нападателят шутира от въздуха, но на сантиметри над напречната греда.

Така срещата приключи при самоубийственото 1:1, тъй като само победителят щеше да запази добри шансове за излизане от групата. След три изиграни мача лидер в нея е Цюрих с пълен актив от 9 точки, а втори е Байер (Леверкузен) с три по-малко от швейцарците. До края отборите ще изиграят по още три двубоя в групата.

АЕК ЛАРНАКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1
Джоди Лукоки 7
1:1 Ларена 25 д.

АЕК ЛАРНАКА: 25. Рамирез, 2. Силва, 4. Труюлс (72-Акоран), 6. Катала, 7. Ларена, 11. Тете, 12. Тричковски, 13. Хевел, 18. Гонзалес, 19. Йоану, 99. Яну (63-Толемес)

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (81-Махлангу), 10. Кампаняро (62-Гуралски), 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (84-Шверчок)
4-3-3
Антонио Рамирес Мартинес - Тоньо Антонио Рамирес Мартинес - Тоньо25 Ренан33 Ренан
Jean Luc Gbayara Assoubre Jean Luc Gbayara Assoubre21 Мей Малангу11 Мей Малангу
Thierry Alain Florian Taulemesse Thierry Alain Florian Taulemesse23 Якуб Шверчок70 Якуб Шверчок
90' Яцек Горалски  Яцек Горалскижълт картон
Сисиньо  Сисиньожълт картон
84' Клаудиу Кешерю  Клаудиу Кешерюизлиза
Якуб Шверчок  Якуб Шверчоквлиза
Tete Chamorroизлиза Tete Chamorro  83'
Jean Luc Gbayara Assoubreвлиза Jean Luc Gbayara Assoubre
81' Светослав Дяков  Светослав Дяковизлиза
Мей Малангу  Мей Малангувлиза
Труйолизлиза Труйол  72'
Acoran Barrera Reyesвлиза Acoran Barrera Reyes
Апостолос Гиануизлиза Апостолос Гиану  63'
Thierry Alain Florian Taulemesseвлиза Thierry Alain Florian Taulemesse
62' Густаво Кампаняро  Густаво Кампаняроизлиза
Яцек Горалски  Яцек Горалскивлиза
47' Натанаел Пимиента  Натанаел Пимиентажълт картон
Jorge Larenaдузпа Jorge Larena  25'
Хектор Хевелжълт картон Хектор Хевел  21'
7' Джоди Лукоки  Джоди Лукокигол