Айнтрахт премаза деветима от Лацио (видео)

04 октомври 2018 | 23:55 - Обновена
Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) премаза тима на Лацио с 4:1 в среща от Група Н на Лига Европа. "Орлите" играха почти цяло второ полувреме с деветима души, тъй като Душан Баста и Хоакин Корея бяха изгонени с червени картони.
Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които още в 4-ата минута откриха резултата чрез Дани да Коста. Футболистът на домакините засече безупречно центрирана топка от ъглов удар и не остави никакви шансове за намеса на Прото. Лацио отговори в 22-ата минута чрез Марко Пароло. Полузащитникът завърши с добър удар центриране по земя на Хоакин Корея и върна равенството в мача.
Пет минути по-късно Айнтрахт отново излезе напред в резултата след гол на Филип Костич. Себастиян Алер извади топката добре в наказателното поле към своя съотборник, който завърши с мощен удар под напречната греда. В 45-ата минута Душан Баста получи втори жълт картон и респективно червен за закъсняло влизане в краката на противников футболист.
В 52-ата минута страхотна контраатака на домакините завърши с трети гол във вратата на Прото. Техничен удар на Йорич прехвърли стража на "орлите" и даде комфортна преднина на Айнтрахт. В 58-ата минута закъснял шпагат на Корея бе санкциониран с директен червен картон, въпреки че влизането на атакуващия футболист не заслужаваше да бъде показан този цвят. В добавеното време Дани да Коста отбеляза втория си гол в срещата и така Айнтрахт постигна важен успех срещу директен конкурент за първото място в групата.

АЙНТРАХТ - ЛАЦИО 4:1
1:0 Дани да Коста (4)
1:1 Пароло (23)
2:1 Костич (28)
3:1 Йович (52)
4:1 Дани да Коста (90+3)

Айнтрахт: Траап, Да Коста, Хасебе, Рус, Фалет, Гачинович, Де Гузман, Торо, Костич, Де Соуса, Йович, Халер

Лацио: Прото, Луис Фелипе, Ачерби, Уолъс, Баста, Пароло, Лейва, Милинкович-Савич, Дурмиси, Корея, Имобиле
Марк Стендеравлиза Марк Стендера
81' Чиро Имобиле  Чиро Имобилежълт картон
Филип Костичизлиза Филип Костич  78'
Талеб Таватавлиза Талеб Тавата
76' Лукаш Лейва  Лукаш Лейваизлиза
Луис Алберто  Луис Албертовлиза
Филип Костичжълт картон Филип Костич  73'
Лука Йовичизлиза Лука Йович  67'
Анте Ребичвлиза Анте Ребич
64' Сергей Милинкович-Савич  Сергей Милинкович-Савичизлиза
Валон Бериша  Валон Беришавлиза
59' Хоакин Корея  Хоакин Кореячервен картон
Лука Йовичгол Лука Йович  52'
Марко Русжълт картон Марко Рус  45' Душан Баста  Душан Бастачервен картон
36' Душан Баста  Душан Бастажълт картон
Филип Костичгол Филип Костич  28'
Кевин Трапжълт картон Кевин Трап  23' Марко Пароло  Марко Парологол
Джонатан де Гузманжълт картон Джонатан де Гузман  22'
18' Риза Дурмиши  Риза Дурмишиизлиза