Игуаин спаси Милан от резил в Люксембург (видео)

20 септември 2018 | 23:50 - Обновена
Милан започна с трудна победа участието си в група “F” на Лига Европа. “Росонерите” стигнаха до минимален успех с 1:0 в гостуването си на аутсайдера Дюделанж в Люксембург, който за пореден път показа, че неслучайно достигна до груповата фаза на турнира. Гостите трябваше доста да се потрудят, за да си тръгнат с трите точки, а героят в мача бе Гонсало Игуаин, който реализира единственото попадение в 59-ата минута. Италианците играха с много експериментален състав с доста от резервите си. За домакините пък Единсон Йорданов се появи като смяна в 84-ата минута и раздвижи играта на своя тим, макар и да не успя да помогне да се стигне до изравнително попадение.

Дюделанж започна в състав Фризинг на вратата и Майже, Шнел, Премпе и Ел Хрити в защита. Кутюрие и Стейвио бяха двойката в средата на терена, а Щолц и Крушка действаха по крилата. В предни позиции пък започнаха дуото Трупел и Синани.

Милан пък заложи на Хосе Рейна под рамката и карето Иняцио Абате, Алесио Романьоли, Матия Калдара и Диего Лаксалт в защита. Андреа Бертолачи, Тиемуе Бакайоко и Хосе Маури бяха тримата в средата на терена, а в предни позиции действаха Саму Кастийехо, Фабио Борини и Гонсало Игуаин.

Първата по-добра възможност в мача бе за Милан. В 12-ата минута Игуаин бе изведен на добра позиция и стреля силно, но покрай вратата.

В 21-ата минута обаче домакините можеха да изненадат неприятно своя съперник, след като Джери Премпе отправи опасен шут, който се отби от гредата.

В 28-ата минута Кастийехо овладя след пас от тъч и реши да стреля изненадващо към вратата, като не бе далеч от целта.

В 36-ата минута Щолц напредна на скорост и отправи удар, но над вратата на Хосе Рейна.

В 39-ата минута Милан пропусна най-добрата си възможност до момента. При центриране от корнер Калдара стреля с глава отблизо, но над вратата.

В 50-ата минута Милан имаше нова голяма възможност. Игуаин получи остър пас около точката на дузпата и стреля от движение, но вратарят Фризинг се отличи с блестящо спасяване.

В 59-ата минута аржентинецът най-накрая успя да открие резултата. Кастийехо напредна отдясно и подаде за Пипита в наказателното поле, той стреля моментално и след рикошет в защитник топката излъга вратаря и се мушна под плонжа му за 0:1. Това бе 11-ото му попадение в Лига Европа.

В 66-ата минута Фабио Борини получи центриране на задната греда, но отблизо не успя да насочи топтата в очертанията.

(

Минута по-късно и домакините показаха, че не са се предали. Щолц напредна на скорост и отправи удар през краката на защитник, но право в ръцете на Рейна. Веднага след това обаче Милан можеше да удвои преднината си, след като изстрел на Борини се отби от гредата.

В 84-ата минута Игуаин пропусна прекрасна възможност да реши всичко в мача. Той бе изведен на във вратарското поле, но отблизо не успя да преодолее вратаря. В същото време на терена с екипа на Дюделанж се появи и Единсон Йорданов. Българинът се включи много активно, но тимът му нямаше шанс да се разпише.

В 90-ата минута феновете на Милан изтръпнаха, след като Кутюрие бе изпуснат в наказателното поле на задната греда, но изстрелът му от воле бе крайно неточен.

Все пак Милан се поздрави с победата и записа първи три точки в актива си, докато за Дюделанж предстоят нови тежки битки в следващите мачове, но по всичко личи, че тимът от Люксембург е способен да обърка много сметки в групата.

Patrick Stumpf Patrick Stumpf21 Ален Халилович77 Ален Халилович
87' Фабио Борини  Фабио Бориниизлиза
Patrick Stumpfвлиза Patrick Stumpf
70' Андреа Бертолачи  Андреа Бертолачиизлиза
Франк Кесие  Франк Кесиевлиза
59' Гонсало Игуаин  Гонсало Игуаингол
Kevin Malgetжълт картон Kevin Malget  58'
Jerry Prempehжълт картон Jerry Prempeh  56'
39' Алесио Романьоли  Алесио Романьолижълт картон
11' Иняцио Абате  Иняцио Абатежълт картон