Зенит загуби в Норвегия, но продължава (видео)

30 август 2018 | 22:28 - Обновена
Воденият от Оле Гунар Солксяер Молде победи с 2:1 руския Зенит, но това се оказа недостатъчно, за да прати норвежците в групите на Лига Европа. Тимът от Санкт Петербург продължава напред с общ резултат 4:3 и стана третият представител на Русия в груповата фаза, заедно със Спартак (Москва) и Монако

Далер Кузяев изведе Зенит напред в 21-ата минута, но след почивката Молде направи пълен обрат с попадения на Ерик Хестад (65') и Ерлинг Браут Хааланд (77'). За капитана на гостите Александър Анюков това беше мач номер 100 в евротурнирите. В Израел Макаби (Тел Авив) надви с 2:1 друг представител на Норвегия - Сарпсборг 08, но отпадна. Скъпоценен за гостите се оказа голът на Оле Йорген Халворсен от дузпа в 81-ата минута.

Норвежците ще имат два отбора в групите, след като Розенборг също преодоля плейофите. Отборът от Трондхайм се наложи с 2:0 при гостуването си на Шкендия в Македония и продължава с общ резултат 5:1.

МОЛДЕ - ЗЕНИТ 2:1
0:1 Д. Кузяев (21)
1:1 Е. Хестад (65)
2:1 Е. Хааланд (77)

* Зенит се класира за групите с общ резултат 4:3

МАКАБИ (ТА) - САРПСБОРГ 2:1