Бърнли се промъкна напред след продължения

03 август 2018 | 00:20
Отборът на Бърнли успя да се промъкне в следващата фаза на Лига Европа, но това стана доста трудно. Тази вечер английският тим се нуждаеше от продължения, за да елиминира Абърдийн в британския сблъсък от втория предварителен кръг на турнира. Срещата на "Търф Моор" завърши 1:1 в редовното време, какъвто бе резултатът и от двубоя в Шотландия. В продълженията домакините все пак  вкараха още два гола и се класираха напред.

Срещата започна добре за Бърнли, който поведе в резултата с ранен гол на Крис Ууд в 6-ата минута. В 27-ата минута обаче Абърдийн възстанови равенството след точен изстрел на Люис Фъргюсън.

До края на редовните 90 минути не паднаха повече голове и се стигна до продължения, които да определят победителя. В тях домакините решиха всичко в своя полза с две попадения. Първо Джак Корк бе точен в 101-ата минута, а след това и Ашли Барнс се разписа от дузпа и окончателно сложи точка на спора.

Така Бърнли продължава напред в турнира в третия предварителен кръг, като следващият му съперник ще бъде турския Истанбул Б.