Севиля се позабавлява и в Унгария

02 август 2018 | 23:58 - Обновена
Рекордьорът по титли в Лига Европа (Купата на УЕФА) - Севиля, не срещна никакви трудности във втория предварителен кръг на турнира. Испанският тим се класира повече от убедително за следващата фаза, записвайки две страхотни победи над Уйпещ. Андалусийци бяха спечелили с 4:0 първия мач на "Рамон Санчес Писхуан", а днес довършиха съперника с нов успех с 3:1 в Унгария.

Пабло Сарабия даде преднина от два гола на гостите. Той първо се разписа отблизо в 36-ата минута, засичайки центриране на Серхио Ескудеро. След това в 50-ата минута крилото удвои, след като бе изведен в на стрелкова позиция в пеналта и с удар в близкия ъгъл отбеляза второто си попадение в мача.

В 77-ата минута Уйпещ върна един гол, а негов автор бе Зостер с прекрасен параболичен шут извън наказателното поле.

В 83-ата минута обаче Севиля довърши съперника, като Луис Муриел се разписа за крайното 1:3.

Така испанският тим си осигури билет за третия предварителен кръг на турнира, където ще играе срещу Жалгирис.