Марсилия се промъкна на финала с продължения след поредни съдийски гафове (видео)

04 май 2018 | 00:39 - Обновена
Отборът на Олимпик Марсилия е вторият финалист в Лига Европа. Френският тим загуби с 2:1 реванша с Ред Бул Залцбург, но с общ резултат 3:2 продължава напред. Всъщност в редовното време домакините стигнаха до 2:0 след гол на Амаду Айдара в 53-ата минута и автогол на Буна Сар в 65-ата минута. Героят за французите бе Роландо, който вкара толкова ценното попадение за 2:1 в 116-ата минута на второто продължение.

И в този мач обаче главно действащо лице бе съдията Сергей Карасьов, който направи куп фатални грешки в ущърб и на двата отбора. При втория гол на домакините не бе отсъдена явна засада на Мунас Дабур. След това Марсилия не получи и дузпа за игра с ръка на Чалета-Цар в наказателното поле. Накрая пък попадението за гостите дойде от несъществуващ корнер.

Домакините излязоха с двама в атака в лицето на Мунас Дабур и Фредрик Гюлдбрандсен. Зад гърба им действа Ксавер Шлагер.

Гостите пък този път заложиха на Валер Жермен на върха на атаката, а зад него действаха опасните Димитри Пайе, Лукас Окампос и Флориан Товен.
Преди старта на срещата феновете на Марсилия запалиха много факли и над терена се настани мъгла, която забави с няколко минути началния сигнал.

Първата интересна ситуация в мача бе пред вратата на Залцбург. Пайе центрира от фаул в наказателното поле и Адил Рами отблизо засече топката, но я прати над напречната греда.

В 13-ата минута и домакините стигнаха до първия си голов шанс в мача. Дабур пое пред наказателното поле и отправи усар по земя, но твърде слаб, за да затрудни вратаря Йоан Пеле.

Минута по-късно Гюлдбрандсен падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията не видя основания да даде дузпа.

В 17-ата минута Морган Сансон опита хубав шут от движение след центриране отдясно, но ударът му мина встрани от вратата.

В 37-ата минута Залцбург получи фаул на границата на наказателното поле отляво. Валон Бериша центрира остро, но Луис Густаво с чудесна намеса изби топката с глава.

И второто полувреме започна с интересна атака на гостите. Валер Жермен напредна отдясно и центрира успоредно на голлинията, но там нямаше кой да засече топката във вратата. Все пак Лукас Окампос овладя кълбото на задната греда и опита диагонален удар, който обаче бе неточен.

В 49-ата минута последва още по-добър шанс за Марсилия. Пайе получи на скорост, финтира защитник в наказателното поле и елегантно центрира към Валер Жермен, който стреля от воле, но покрай вратата.

Почти от нищото обаче Залцбург стигна до гол в 53-ата минута. Амаду Айдара получи топката почти в центъра на терена, но на парад премина през няколко защитници на съперника, след което хладнокръвно реализира за 1:0.

В 58-ата минута австрийците бяха близо до втори гол. Рамальо отправи истински снаряд от около 30 метра и само блестящата намеса на Пеле спаси гостите от второ попадение във вратата им.

Минута след това и Мунас Дабур се озова на стрелкова позиция, но я опропасти с доста неточен удар.

В 65-ата минута австрийците вкараха и втори гол, с който изравниха резултата от двата мача. Топката бе центрирана по земя в наказателното поле, защитниците на Марсилия не реагираха добре и я подариха на Ксавиер Шлагер, който отправи удар и след рикошет в крака на Буна Сар тя влетя в мрежата за 2:0. Голът обаче е доста спорен, тъй като при подаването в пеналта имаше двама играчи на домакините в засада, които влияеха на играта.

Това още повече вдъхнови домакините и в 69-ата минута Чалета-Цар стреля опасно с глава покрай вратата. Минута по-късно Хуан шутира от движение и отново Пеле бе последна преграда пред гола.

В 73-ата минута и Марсилия бе близо до гола. Пайе центрира в наказателното поле и Окампос стреля с глава, като кълбото кацна върху напречната греда.

В 86-ата минута французите поискаха дузпа за очевидна игра с ръка на Чалета-Цар в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

В 90-ата минута Клинтън Н'Жие получи прекрасно центриране и стреля с глава отблизо, но топката профуча до гредата.

Редовното време на мача приключи при резултат 2:0, като това означаваше, че двата тима трябва да играят продължения, след като общият резултат от двата мача е равен - 2:2.

В 92-ата минута гостите създадоха първата възможност в продълженията. Ангиса стреля от воле от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

В 99-ата минута обаче Йоан Пеле отново бе герой за Марсилия, спасявайки с невероятен рефлекс изстрел с глава отблизо на Чалета-Цар.

Две минути по-късно Валон Бериша отправи силен удар от фаул, който мина над вратата. След това и пред Дабур се откри блестяща възможност, но шутът му по диагонала не намери очертанията на вратата.

В 104-ата минута Луис Густаво пробва тежкия си удар от дистанция, но без особен успех.

В 116-ата минута Олимпик стигна до безценен гол. При едно центриране от корнер Роландо бе изпуснат и отблизо засече във вратата за 2:1. И тук обаче имаше голяма съдийска грешка, тъй като корнер реално нямаше, защото топката напусна терена след съприкосновение с тялото на Лукас Окампос.

В 119-ата минута нервите взеха връх и Айдара си изкара втори жълт и червен картон за удар с лакът срещу Димитри Пайе.

Така Олимпик Марсилия се промъкна до финала в Лион на 16 май, където ще се изправи в битка за трофея срещу Атлетико Мадрид, който елиминира в другия полуфинал тима на Арсенал.

Фредрик Гюлбрандсен Фредрик Гюлбрандсен21 Валер Жермен28 Валер Жермен
Marin Pongracic Marin Pongracic34 Андре-Франк Замбо Анкиса29 Андре-Франк Замбо Анкиса
Такуми Минамино Такуми Минамино18 Роландо6 Роландо
Хий-Чан Хуан Хий-Чан Хуан19 Клинтън Н'Жие14 Клинтън Н'Жие
120' Йоан Пеле  Йоан Пележълт картон
Amadou Haidaraчервен картон Amadou Haidara  119'
118' Роландо  Роландожълт картон
Мунас Дабуржълт картон Мунас Дабур  117'
116' Роландо  Роландогол
101' Морган Сансон  Морган Сансонизлиза
Роландо  Роландовлиза
100' Жордан Амави  Жордан Амавижълт картон
Димитри Пайе  Димитри Пайежълт картон
77' Валер Жермен  Валер Жерменжълт картон
Amadou Haidaraжълт картон Amadou Haidara  75'
Фредрик Гюлбрандсенизлиза Фредрик Гюлбрандсен  69'
Хий-Чан Хуанвлиза Хий-Чан Хуан
66' Максим Лопес  Максим Лопесизлиза
Андре-Франк Замбо Анкиса  Андре-Франк Замбо Анкисавлиза
Буна Саравтогол Буна Сар  65'
57' Адил Рами  Адил Рамижълт картон
Amadou Haidaraгол Amadou Haidara  53'
39' Максим Лопес  Максим Лопесжълт картон
35' Буна Сар  Буна Саржълт картон