Арсенал се измъкна по терлици от резил в Москва (видео)

12 април 2018 | 23:59 - Обновена
Отборът на Арсенал се добра до 1/2-финала в Лига Европа след като направи равенство с 2:2 реванша от 1/4-финала с ЦСКА (Москва) в руската столица. В първия мач англичаните спечелиха с 4:1 и с общ резултат 6:3 продължават напред. "Артилеристите" не бяха особено убедителни тази вечер и позволиха на съперника да вземе преднина от два гола, дело на Фьодор Чалов в 39-ата и Кирил Набабкин в 50-ата минута. Руснаците се нуждаеха само от още едно попадение, за да стигнат до знаменит обрат, но вместо това в 76-ата минута Дани Уелбек вкара толкова ценния гол за гостите и на практика уби интригата в мача, а в добавеното време Аарън Рамзи оформи крайното 2:2.

Домакините излязоха с двама в атака в лицето на Ахмед Муса и Чалов. От по-задни позиции подкрепа им оказваха Александър Головин и Алан Дзагоев. Българинът Георги Миланов отново не бе сред титулярите за своя тим, но влезе в игра в 79-ата минута.

Арсенал пък заложи на Александре Лаказет на върха на атаката, а той имаше подкрепата на Дани Уелбек, Месут Йозил и Джак Уилшир.
В началните минути двата отбора действаха по-внимателно и реалните възможности пред двете врати липсваха.

Едва в 21-ата минута се стигна до първия удар в мача, а негов автор бе Кристиян Бистрович, който шутира от далечна дистанция, но доста неточно.

В 27-ата минута и Арсенал организира добра атака. Лаказет получи на стрелкова позиция в пеналта, но в последния момент защитник успя да блокира удара му.

ЦСКА се наложи да направи принудителна смяна. В 38-ата минута на мястото на Алан Дзагоев влезе Витиньо.

В 39-ата минута домакините откриха резултата. Витиньо центрира към Набабкин, който стреля с глава, Петер Чех спаси, но Чалов бе заел добра позиция и отблизо довкара за 1:0.

Минута след това и Витиньо отправи първия си опасен удар в мача, макар и без да затрудни Чех.

В 42-ата минута след центриране от корнер топката не бе изчистена добре и стигна до Бистрович, който стреля силно от воле над вратата.

В добавеното време на първата част Кирил Набабкин пробва интересен диагонален удар, но покрай вратата.

В края на полувремето домакините претендираха и за дузпа за игра с ръка на Аарън Рамзи в наказателното поле, но такава не бе дадена.

В 50-ата минута Головин реши да стреля от далечна дистанция и доста затрудни Чех, който изби, но в краката на Набабкин, а той отблизо довкара във вратата за 2:0.

В 53-ата минута Головин стреля опасно от фаул, но вратарят на Арсенал с блестяща намеса опази вратата си от ново попадение.

В 57-ата минута Арсенал можеше да стигне до много ценен гол. Мохамед Елнени с глава прати топката във вратата на руснаците, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 69-ата минута гостите имаха нов шанс. При едно центриране от корнер топката бе свалена на задната греда към Лоран Косиелни, който стреля отблизо, но над вратата.

В 71-ата минута обаче и домакините пропуснаха страхотна възможност. Сергей Игнашевич отправи истински снаряд от около 25 метра и топката профуча опасно близо до гредата.

В 76-ата минута Арсенал успя да вкара толкова необходимия гол, с който да успокои страстите до края на двубоя. Дани Уелбек се измъкна на тъча, направи страхотно двойно подаване с Мохамед Елнени, който го изведе в наказателното поле и английският нападател хладнокръвно реализира за 2:1.

В 79-ата минута на терена се появи и българският халф Георги Миланов, който замени голмайстора Фьодор Чалов.

В 88-ата минута Алекс Иуоби бе изведен ва стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе твърде неточен и не намери очертанията на вратата.

В добавеното време Уелбек можеше да вкара втори гол след една хубава контраатака, но ударът му бе спасен от Игор Акинфеев.

Все пак минута по-късно Арсенал организира нова контраатака, Елнени с прекрасен пас изведе Рамзи, който вкара за крайното 2:2.

Витиньо Витиньо11
90' Аарън Рамзи  Аарън Рамзигол
Александър Головинжълт картон Александър Головин  86'
Фьодор Чаловизлиза Фьодор Чалов  79'
влиза
77' Александре Лаказет  Александре Лаказетизлиза
Алекс Иуоби  Алекс Иуобивлиза
75' Дани Уелбек  Дани Уелбекгол
Кристиян Бистровичизлиза Кристиян Бистрович  72'
Бибрас Натховлиза Бибрас Натхо
69' Джак Уилшир  Джак Уилширизлиза