Марсилия развинти Атлетик, но спорна дузпа запази надеждите на баските (видео)

09 март 2018 | 00:00 - Обновена
  • копирано
  • 0
Олимпик Марсилия победи безапелационно с 3:1 Атлетик Билбао в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима в Лига Европа на "Велодором". Домакините показаха много интересна и атакуваща игра и можеха да постигнат и доста по-изразителен успех. Спорна дузпа в края на първото полувреме обаче запази надеждите на гостите за обрат в реванша. Точни за успеха на французите бяха Лукас Окампос в 1-ата и 58-ата минута и Димитри Пайе в 14-ата минута. За испанците точен бе Ариц Адурис в 45-ата минута.

Мачът започна ударно за домакините. Само няколко секунди след първия съдийски сигнал те стигнаха до откриване на резултата. Марсилци организираха многоходова атака, Флориан Товен с прекрасен пас намери Лукас Окампос зад защитата, а той много технично чукна топката покрай вратаря за 1:0.
В 14-ата минута резултатът бе удвоен. Защитник на гостите изчисти лошо една топка и я подари на Димитри Пайе, който от воле вкара красив гол за 2:0

Три минути по-късно резултатът можеше да стане класически. Валер Жермен изскочи сам срещу вратаря и опита да промуши топката през краката му, но с отлична намеса Яго Ерерин успя да спаси.

В 45-ата минута дойде най-спорната ситуация в мача. Ариц Адурис стреля към вратата и уцели тялото на Адил Рами. В първия момент съдията назначи ъглов удар, но след сериозно оспорване от страна на гостите и консултация с асистентите си, той промени решението си и посочи бялата точка. Това обаче бе доста дискусионно решение, защото топката наистина докосва ръката на защитника, но ударът бе твърде силен, а ръката на Рами бе прибрана плътно до тялото. Все пак Адурис изпълни технично в дузпата в стил "Паненка" и намали на 2:1.

Марсилия обаче продължи да е по-опасният отбор през второто полувреме и в 58-ата минута си върна преднината от два гола. Пайе напредна отляво и центрира за Окампос, който стреля към вратата и след лоша намеса на стража Ерерин, кълбото се търкулна в мрежата зад гърба му за 3:1.

До края на мача домакините обсадиха вратата на баските и пропуснаха още няколко добри положения чрез Клинтън Н'Жие и Максим Лопес.

В 83-ата минута Окампос технично прехвърли вратаря, но защитник изчисти самоотвержено пред голлинията. В добавеното време Н'Жие вкара гол, който бе отменен заради засада.

В крайна сметка срещата завърши при този резултат, като Марсилия е фаворит преди реванша, докато Атлетик ще трябва да вкара минимум два гола, ако иска да продължи напред.

Буна Сарвлиза Буна Сар
82' Бенят Ечебария  Бенят Ечебарияжълт картон
78' Раул Гарсия  Раул Гарсияизлиза
Микел Весга  Микел Весгавлиза
Валер Жерменизлиза Валер Жермен  71'
Андре Ангисавлиза Андре Ангиса
69' Микел Баленсиага  Микел Баленсиагаизлиза
Иниго Леке  Иниго Лекевлиза
Флориан Товенизлиза Флориан Товен  62' Маркел Сусаета  Маркел Сусаетаизлиза
Клинтън Н'Жиевлиза Клинтън Н'Жие  Иниго Кордоба  Иниго Кордобавлиза
60' Маркел Сусаета  Маркел Сусаетажълт картон
Лукас Окампосгол Лукас Окампос  57'
56' Микел Сан Хосе  Микел Сан Хосежълт картон