Металург победи Челик и на реванша, Мораеш с ново попадение

26 юли 2012 | 21:28
  • копирано
  • 1
Украинският Металург Донецк се класира за 3-ия квалификационен кръг на Лига Европа, след като постигна победа над черногорския Челик и в реванша. Отборът на Велизар Димитров постигна успех при гостуването си с 4:2 и с общ резултат от двата мача 11:2 продължава напред. Двата тима се изправиха един срещу друг в среща-реванш от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, която се игра на стадион "Градски" в Никшич.

Велизар Димитров игра цял мач за украинския тим, но не успя да се разпише. Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш също излезе като титуляр и вкара гол в 53-ата минута. Това бе негово второ попадение за Металург, след като вкара дебютния си гол за тима по време на първия мач срещу черногорския тим. Грегъри Нелсън също получи шанс да поиграе сред стартовите единадесет, докато бразилското крило Зе Соареш остана първоначално на пейката. Той обаче се появи като резерва и се разписа в 84-ата минута.

Останалите две попадения за Металург бяха дело на Данило и Воловюк в 15-ата и 72-ата минути. Попаденията за домакините бяха реализирани от Йовович и Зорич в 23-ата и 50-ата минута от дузпа.

В следващия кръг Металург ще срещне Олимпия Любляна или Тромсьо.