Велик Джерард с хеттрик за 14 минути и обрат срещу Наполи (видео)

05 ноември 2010 | 00:43
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард за пореден път бе сърцето и душата на отбора. Юношата на мърсисайдци собственоръчно обърна Наполи и донесе победата на тима на Рой Ходжсън с 3:1 в среща от четвъртия кръг на Лига Европа. На "Анфийлд" Джерард се появи в игра на почивката, когато домакините губеха с 0:1.

След този резултат "червените" са водачи в група К с осем точки, на три пред Стяуа, който спечели с 3:1 срещу Утрехт. Италианците са трети с 3 точки, колкото имат и холандците.

Пред погледа на новия си собственик Джон Хенри Ливърпул започна агресивно, но бързо отстъпи инциативата и Наполи взе контрола. Отборът на Валтер Мадзари стигна до няколко добри ситуации и заслужено поведе в резултата в 28-ата минута. Езекиел Лавеци бе в основата на всички атаки на сицилианците и именно той се разписа след грешка на Кристиан Поулсен. Нгог пропусна страхотна възможност да изравни преди почивката.

За второто полувреме в игра влезе Стивън Джерард и това промени облика на Ливърпул. Мърсисайдци започнаха да натискат и да създават положения. Нгог пропусна още един шанс, а в 75-ата минута Джерард се възползва от връщане на Досена към вратаря Де Санктис, като изпревари стража и прати топката в мрежата. Две минути преди края Стивън направи 2:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Ароника, а секунди по-късно оформи своя хеттрик след елегантно завършване.

ЛИВЪРПУЛ - НАПОЛИ 3:1

0:1 - Лавеци (28)
1:1 - Джерард (75)
2:1 - Джерард (88-д)
3:1 - Джерард (89)

СТЯУА - УТРЕХТ 3:1
1:0 - Гардош (29)
1:1 - Мертенс (33)