Голов фестивал в Севиля (видео)

04 ноември 2010 | 23:57

Отборът на Севиля разби с 4:0 украинския Карпати (Лвов) в среща от група "J" на Лига Европа. Алфаро (9 и 42), Чигарини (31) и Негредо (50) зарадваха "Рамон Санчес Писхуан".

Грегорио Мансано даде шанс на Алваро Негредо и Хосе Карлос в нападение. По лявото крило пък се появи Алехандро Алфаро за сметка на Диего Пероти.

Андалусците решиха спора още до почивката с три попадения. Алфаро поведе своите с точен изстрел в деветата минута. Негредо открадна една топка и центрира голово на Алфаро. В 20-ата Негредо изпусна да удвои, като сантиметри не му стигнаха да порази целта. В 31-вата минута новото попълнение на "бяло-червените" Лука Чигарини вкара по красив начин за 2:0. В 42-рата класика озари "Санчес Писхуан" след втори гол на Алфаро - удар на Негредо намери гредата и Алехандро засече в мрежата.

В 50-ата минута и Негредо се разписа, смазвайки още повече самочувствието на Карпати. До края на мача Севиля изпусна доста положения, като домакините се смилиха над украинския си опонент. В самия край Карпати удари греда.

Победата събра девет точки в актива на севилци. Карпати остава без точки.